Кіпрська еліта постане перед судом у справі про "золоті паспорти"
Київ • УНН
КИЇВ. 12 вересня. УНН. Політики та юрист, які обвинувачуються у продажу кіпрських паспортів сумнівним інвесторам, викриті в результаті спецоперації, що поклала край схемі "громадянство за інвестиції", постануть перед судом наступного місяця. Про це пише AFP, передає УНН.
Деталі
Кримінальний суд Нікосії заявив, що судовий процес над колишнім спікером парламенту Деметрісом Сіллурісом, ексдепутатом Крістакісом Джованні, старшим менеджером його фірми з нерухомості Антонісом Антоніу та адвокатом Андреасом Піттаджисом розпочнеться 26 жовтня.
Звинувачення проти чотирьох осіб включають змову з метою повалення Республіки, хабарництво та корупцію.
Вони були звільнені під заставу від 50 000 до 30 000 євро кожен.
У серпні 2020 року телекомпанія "Аль-Джазіра" звинуватила високопосадовців у тому, що вони готові допомогти фіктивному китайському інвестору з кримінальним минулим отримати кіпрський паспорт за інвестиції.
Спікер парламенту Сіллуріс та член парламенту від опозиційної комуністичної партії AKEL Джованні були таємно зняті на відео, намагаючись полегшити отримання паспорта для інвестора-втікача.
У відео також фігурує відомий юрист Піттаджис та інші особи, пов'язані з девелоперською компанією Джованні.
Сіллуріс, який обіймав найвищу політичну посаду після президента на Кіпрі, і Джованні пізніше подали у відставку, хоча обидва наполягали на своїй невинності, заявивши, що відео було записано незаконно.
Розслідування показало, що уряд незліченну кількість разів порушував закон, надавши громадянство більш ніж 6700 осіб у період з 2007 по 2020 роки.
У звіті йдеться, що 53% із 6 779 виданих паспортів було видано незаконно, чому сприяла відсутність належної обачності або недостатня перевірка біографічних даних.
Паспортна схема Кіпру за час свого існування принесла понад 8 мільярдів євро.
Відповідно до цієї схеми уряд надавав паспорт за інвестиції у розмірі 2,5 млн євро.
Доповнення
До цього, незважаючи на попередню критику з боку Брюсселя, уряд захищав паспортну схему, але в листопаді 2020 року був змушений відмовитися від неї.
Кіпр, член Європейського Союзу, почав пропонувати громадянство в обмін на значні інвестиції ще 2007 року. Схема була посилена після економічної кризи у 2013 році.