Херсонська ОДА повідомила про погіршення екологічної ситуації в регіоні
Київ • УНН
КИЇВ. 15 лютого. УНН. В результаті реформування аграрного сектору на Херсонщині утворилася значна кількість безхазяйних, не придатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), у зв’язку з чим проблема екологічної безпеки набула особливої гостроти. Про це у відповідь на інформаційний запит УНН повідомили в Херсонській ОДА.
“За даними інвентаризації, проведеної у 2012 році Державною екологічною інспекцією у Херсонській області, кількість безхазяйних непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин 1 млн 887 тис. 436 тонни”, — розповіли в Херсонській ОДА.
Усі ці небезпечні відходи, за даними відомства, наразі перебувають або на відкритих майданчиках, або у непристосованих для їх зберігання складських приміщеннях.
При цьому, з Державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища у 2016 році так і не було виділено коштів на їх утилізацію, зауважили в Херсонській ОДА.
Нагадаємо, на Херсонщині досі не знайшли зниклі 180 бочок з непридатними пестицидами. Бочки стояли на відкритій місцевості, без відповідного огородження та попереджувальних знаків.
В Україні загалом вже накопичено понад 12 млн тонн небезпечних відходів (станом на кінець 2015 року даних за 2016 рік ще немає). Однак вже четвертий рік поспіль влада не виділяє кошти на їх утилізацію.
Довідка УНН: пестициди, у зв’язку з токсичністю, шкідливі для людини і навколишнього середовища. Потенційна загроза від їх використання полягає як у гострій токсичності при потраплянні в організм людини або тварин, так і в хронічній дії, в кумулятивному ефекті, в міграції залишків пестицидів водними і повітряними шляхами на значні відстані.
Серед хвороб, які можуть з’явитися внаслідок токсикації організму, — злоякісні пухлини (найчастіше — пухлини печінки), хромосомні порушення, підвищення інтенсивності мутаційного процесу, що пов’язано з підвищенням частоти прояву спадкових хвороб обміну, аномалій розвитку тощо.
Більше половини пестицидів належать до мутагенів — речовин, які змінюють спадкову природу рослин і тварин, включаючи людину.