Г.Москаль: уряд не вдасться до силового розблокування на Донбасі особливо перед річницею Революції гідності
Київ • УНН
УЖГОРОД-КИЇВ. 16 лютого. УНН. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль не вважає, що уряд вдаватиметься до залучення силовиків для деблокування каналів постачання вугілля з окупованої території на Донбасі, особливо напередодні річниці Революції гідності, хоча б тому що немає суттєвих результатів щодо розслідування справ Майдану. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН.
"Я думаю, що сьогодні цього не будуть робити (залучати силовиків – ред.) по одній причині, що йде 20 лютого річниця Революції гідності, і чимось похвастатися в області розслідувань і встановлення винних Україна не може. Ці люди можуть розвернутися з фронтів і поїхати 20 лютого усі до Києва. До 20-го це буде своєрідне загравання, погрози віяловими відключеннями, паралізацією підприємств і тому подібне..." – зазначив Г.Москаль.
Водночас Г.Москаль, який у 2014-2015 роках очолював Луганську обласну військово-цивільну адміністрацію, наголосив, що проблема постачання вугілля з окупованої території виникла ще у 2014 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент заявив, що учасники блокади на Донбасі своїми діями шкодять державі
"…Ця війна не почалася сьогодні і не почалася вчора, а почалася 14-го року. Й усі бачили, що всі шахти, на яких виробляється антрацитова група вугілля, знаходяться на окупованій території. Треба було вирішувати, що робити. Якщо у нас стільки ТЕЦ, стільки атомних електростанцій, і ми не побудуємо нових взамін "ТЕЦівських", значить, треба було десь брати. А коксохімічні підприємства, металургія... Це ж все піде, мов ланцюжок, і зупиниться… Так, є шахти, є вугілля на підконтрольній території, але воно горить "з підсвіткою" і за допомогою додаткових газових форсунок… Але уряд 2014-го, 2015-го, 2016-го проспав, 2017-го зіткнулися з викликами, про які всі знали, що рано чи пізно це станеться, комусь це набридне, оце "шастання", коли вдень їдемо один до одного в гості поїздами, а вночі починаємо до ранку один одного стріляти…" – додав Г.Москаль.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П.Порошенко пообіцяв знайти оптимальні шляхи для припинення блокади на Донбасі
На думку посадовця, виходом із ситуації могли б стати переговори із блокувальниками, які має ініціювати центральна влада.
"Чому уряд не вступає з ними (блокувальниками – ред.) у діалог… І не нам треба пояснювати, що загрожує віяльне відключення, бо ми це розуміємо… Що зупиниться завод, піде на спад виробництво, все, що ми запланували (дороги, школи ремонтувати), нічого не зробимо… Я не бачу, щоб хтось із ними про це говорив… Я б перший пішов до них, аби домовитися про якийсь компроміс, пояснив би, що Україна зараз не готова, бо немає інших варіантів (щодо постачання вугілля – ред.). Запропонував би, наприклад, дати владі півроку, аби врегулювати цей бардак в енергетичній сфері, а за півроку, якщо проблема не вирішиться, ніхто не матиме морального права дорікати…" – додав Г.Москаль.
Нагадаємо, 15 лютого уряд ухвалив рішення про надзвичайні заходи в енергетиці. Рішення було прийнято на фоні блокади активістами на залізниці поставок вугілля з Донбасу.
В ООН заявили, що блокада залізниці на Донбасі призведе до фінансових збитків та зростання безробіття. У ЄС вказали на занепокоєння через блокаду на Донбасі.
Прем'єр-міністр В.Гройсман назвав блокаду постачання вугілля взимку злочином.
Як повідомляв УНН, в кінці січня 2017 року учасники програми добровольчих батальйонів на Донбасі почали блокаду залізниці і заблокували 3 ключові гілки перевезення вугілля. У Луганській області перекрито рух по залізниці на лініях “Луганськ-Лисичанськ” і напрямок “Гірське-Золоте”. 2 лютого близько 50 озброєних людей у камуфляжі перекрили рух на залізничному переїзді у Бахмуті.