"Фармак" лобіює плацебо як ліки від коронавірусу – ЗМІ
Київ • УНН
КИЇВ. 21 травня. УНН. Міністерство охорони здоров’я України схвалило проведення досліджень вітчизняного препарату “Амізон Макс” в семи медустановах країни в якості ліків від COVID-19. Однак ефективність препарату викликає сумніви, пише Думська.
“Амізон” випускається з 1996 року, виробляє його київська компанія “Фармак”, що належить одній з найбагатших жінок України — Філі Жебровській.
“Препарат містить йод і спочатку позиціонувався як ненаркотичний анальгетик. В середині 2000-х йому почали приписувати протизапальні, жарознижуючі та імуномодулюючі властивості. Крім того, „Амізон“ нібито виводить з організму токсини і захищає печінку”, — пише видання.
Ефективність “Амізону” досі залишається сумнівною. Про нього пишуть переважно в замовних публікаціях, за межами колишнього Радянського Союзу його ніхто не сертифікував, Всесвітня організація охорони здоров’я не включала препарат в свої рекомендації. Не згадується він і в спеціалізованих зарубіжних виданнях. Дослідження проводилися тільки в малих групах до 100 осіб.
“В аптеках України блістер з десяти таблеток „Амізон Макс“ коштує в районі 80-90 грн. Його часто виписують разом з іншими препаратами при лікуванні грипу або ГРВІ, вказуючи, що він уповільнює розвиток вірусу в організмі. Судячи з усього, це звичайне плацебо”, — роблять висновок журналісти.
Нагадаємо, з початком коронавірусної епідемії деякі вітчизняні фармкомпанії намагаються продати свої препарати ринку як надійний засіб від нового захворювання. ЗМІ багато писали про препарат “Протефлазід”, який є спиртовою настоянкою з бур’янів. Виробник препарату “Екофарм” безуспішно нав’язував його регіональним лікарням.