Економічного обґрунтування демонополізації спирту немає - Мінфін
Київ • УНН
КИЇВ. 20 листопада. УНН. У Міністерстві фінансів України опрацювали президентський законопроект № 2300 про демонополізацію спиртової галузі. Про це у відповідь на запит УНН повідомили у відомстві.
Прийняття законопроекту дозволить збільшити надходження до бюджету, прогнозують у міністерстві — шляхом зростання кількості ліцензій на виробництво та оптову торгівлю спиртом та, відповідно, плати за їх отримання. Втім як і на скільки у міністерстві точно не знають. Пояснюють, що економічних розрахунків немає, хоча мали б бути.
“Під час опрацювання зазначеного законопроекту Міністерством фінансів було надано зауваження, щодо необхідності наявності фінансового-економічного обґрунтування, відповідно до п.1. ст.27 Бюджетного кодексу”, — повідомили у Мінфіні.
Довідка: пунктом 1 статті 27 Бюджетного кодексу України передбачено, що до законопроекту, прийняття якого призведене до зміни показників бюджету, суб’єкт права законодавчої ініціативи зобов’язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).
“Якщо такі зміни показників бюджету передбачають зменшення надходжень бюджету та/або збільшення витрат бюджету, до законопроекту подаються пропозиції змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету”, — передбачено у Бюджетному кодексі України.
Раніше про відсутність економічного обгрунтування до законопроекту Зеленського повідомили у міністерстві з розвитку економіки та Офісі Президента. Обидва відомства не володіють інформацією, як запропонована ініціатива Президента вплине на економіку країни.
В Офісі Президента заявили, що усі дані брали з відкритих джерел та обговорювали законопроект із “заінтересованими особами”.
У міністерстві своєю чергою повідомили, що прогнозований прибуток в розмірі 5-10 млрд грн від демонополізації спирту — це попередні дані.
У бюджеті країни на 2020 рік такі цифри теж не підтверджено.