Борняков розповів нові подробиці щодо аудиторських висновків у Дія City
Київ • УНН
КИЇВ. 18 червня. УНН. Заступник міністра цифрової трансформації України Олександр Борняков детально розповів про усі пов'язані з аудитом нюанси для майбутніх резидентів Дія City, передає УНН.
Деталі
В інтерв’ю на DOU заступник Міністра Олександр Борняков наголосив, що в Дія City не вимагатимуть аудиторських звітів. Після діалогу з ІТ-спільнотою та висновків аудиторських компаній щодо вартості їхніх послуг, у Мінцифри прийшли до висновку, що звіту про відповідність буде достатньо. Фактично, це незалежний висновок, який аудиторська компанія надає згідно із законом, але це не аудит. Така послуга не є популярною. Борняков зізнається, що, хоч і працює в бізнесі з 2007 року, сам почув про неї нещодавно.
За його словами, спершу функція перевірки, чи може заявник приєднатися до спецрежиму, була покладена на Мінцифри. В той же час лунали пропозиції зменшити роль держави чи перевіряючого органу, щоб не виникало ситуацій суб’єктивного схвалення рішень. Зрештою, як розповідає Борняков, було вирішено, що цю функцію візьмуть на себе незалежні аудиторські компанії, яким бізнес довіряє.
“Хтось має надати хоч якесь підтвердження, що компанія справді жива, що вона не створена для ухилення від податків, має співробітників, сплачує зарплати або має контракти чи взагалі займається ІТ-бізнесом” — констатує він.
Таким чином компанії зможуть самостійно обирати будь-яку аудиторську компанію 3-4 категорії, в будь-якому місті, якщо це здешевить послуги. Рекомендованого списку від Міністерства не буде.
У своєму інтерв’ю Борняков також детально описав, як процедура відбуватиметься для стартапів, чому аудиторські висновки будуть дешевшими для великих компаній, та скільки компаній вже виявили бажання приєднатися до Дія City. Він також розповів, чому в Україні неможливий білоруський сценарій, де в ПВТ було піднято податки для резидентів.
Нагадаємо
2 червня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 5376 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”.