Байден виступив проти надмірного використання вето в Раді Безпеки ООН та підтримав ідею розширення органу

Байден виступив проти надмірного використання вето в Раді Безпеки ООН та підтримав ідею розширення органу

Київ  •  УНН

 • 172944 перегляди

КИЇВ. 21 вересня. УНН. Виступаючи на Генасамблеї ООН заявив президент США Джо Байден, висловився проти надмірного використання членами Ради безпеки Організації права вето, передає кореспондент УНН.

Цитата

«Члени Ради Безпеки ООН, включно зі США, повинні послідовно виступати на захист Статуту ООН і утримуватися від використання права вето, за винятком рідкісних надзвичайних ситуацій, для того, щоб рада зберігала довіру до себе і свою ефективність», - заявив Байден.

Додамо

Як відомо з відкритих джерел, росія в Радбезі ООН (включно з періодом СРСР) понад сотню разів скористалася правом вето. Починаючи з 1992 року рф частіше за інші країни накладає вето на рішення Радбезу ООН.

У своєму виступі Байден також висловився на підтримку ідеї розширення категорій учасників Радбезу.

«Саме з цієї причини США підтримують розширення категорій постійних і непостійних членів Ради», - заявив президент США.

Контекст

Радбез ООН складається всього з 15 країн-членів: 5 постійних і 10 непостійних, яких обирають на два роки за географічною ознакою. Наразі постійними членами Ради безпеки ООН є США, Велика Британія, Китай, Франція і росія. Усі вони мають право вето. Непостійними членами на даний момент є: Албанія, Бразилія, Габон, Гана, Індія, Ірландія, Кенія, Мексика, Норвегія, ОАЕ.

Світові лідери не раз висловлювалися про необхідність реформування Радбезу ООН. Наприклад, раніше розширити Радбез ООН пропонував президент Франції Емманюель Макрон. При цьому він виступив за обмеження права вето «щодо масових злочинів». Питання про реформу Радбезу ООН гостро постало після вторгнення росії в Україну. На початку вересня постпред США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що цю ідею підтримує Вашингтон. Але раніше такі країни як, наприклад, Німеччина і Японія висловлювали своє прагнення стати постійними членами Радбезу. Понад 50 держав — членів Організації Об'єднаних Націй ніколи не були членами Ради.