Європейський союз працює над новим пакетом санкцій, націленим на тіньовий флот танкерів, які росія використовує для доставки своєї нафти на ринок. Про це пише Bloomberg з посиланням на обізнані джерела, передає УНН.
Пакет, який блок має намір схвалити до кінця року, як очікується, також включатиме штрафи проти осіб, які беруть участь у торгівлі. Держави-члени все ще ведуть переговори про деталі санкцій, які мають бути одноголосно схвалені 27 державами-членами.
Останніми місяцями ЄС ставало дедалі важче отримувати схвалення пакетів, оскільки Угорщина часто використовувала своє право вето під час переговорів.
Кілька раундів санкцій США, Великої Британії та ЄС вже були спрямовані на десятки танкерів, а також суден і служб, які використовуються для перевезення російської сирої нафти.
Вони зробили це, заборонивши фірмам у країнах Великої сімки та ЄС купувати нафту, продану за ціною вище 60 доларів. Союзники України також запровадили санкції проти кількох компаній у третіх країнах, які допомагають росії перевозити її сиру нафту, оскільки вони прагнуть скоротити доходи москви від її найприбутковішого джерела доходу.
Західним компаніям дозволено надавати транспортні, страхові та інші послуги, якщо нафту продають нижче за порогове значення.
У відповідь на режим санкцій москва зібрала таємний флот танкерів, щоб обійти обмеження і обмеження, продовжуючи отримувати прибуток від торгівлі.
Додамо
Видання уточнює, що прибуток підживлює військову машину володимира путіна, і США, Велика Британія та ЄС зробили його скорочення пріоритетом.
ЄС також працює над більшим пакетом санкцій, який він сподівається ухвалити на початку наступного року, коли головування в блоці перейде від Угорщини до Польщі. Він може включати подальші торговельні обмеження, а також додаткові мита на російську сільськогосподарську продукцію.
МИД Украины призывает партнеров заблокировать теневой флот рф15.10.2024, 20:34
Цей пакет може бути презентовано вже в січні з метою його ухвалення до символічної дати 24 лютого, яка ознаменує третю річницю повномасштабного вторгнення росії.
Деякі країни хочуть, щоб торгівля ЗПГ в росії стала об'єктом нападок.