v-ukraini-tryvaie-robota-nad-stvorenniam-novoho-sudu-dlia-rozghliadu-administratyvnykh-sprav-op

В Україні триває робота над створенням нового суду для розгляду адміністративних справ - ОП

 • 15467 переглядiв

Наразі триває робота над створенням нового суду для розгляду адміністративних справ. Про це повідомила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра під час пресконференції у п'ятницю, передає кореспондент УНН.

Деталі

"Для забезпечення нашого євроінтеграційного процесу у сфері судової системи необхідно створити, зокрема, новий суд для розгляду адміністративних справ, а також забезпечити високий рівень довіри до цього суду шляхом відбору та перевірки кандидатів у судді на предмет доброчесності та професіоналізму", - сказала Мудра.

За її словами, триває спільна з Верховною Радою та Кабміном робота над створенням суду для розгляду адміністративних справ.

"Якраз зараз разом з парламентом та урядом триває робота над створенням відповідного суду, над законодавством, яким буде такий суд створено", - розповіла Мудра.

Доповнення

У червні заступниця керівника ОП Мудра провела зустріч із представниками Програми USAID "Справедливість для всіх" та її очільником Девідом М. Воном. Під час зустрічі вони обговорили створення Вищого адміністративного суду з урахуванням позитивного досвіду формування інших судів.

"Судово-юридична газета" повідомляла 3 грудня, що Верховна Рада провалила всі три законопроекти, які передбачають створення в Україні нового спеціалізованого суду – Вищого адміністративного суду (ВАС), який є вимогою МВФ.

МВФ вимагає ухвалення закону про новий спецсуд до кінця грудня 2024 року.

Зазначається, що перший проект №12206 щодо порядку створення Вищого суду з публічно-правових спорів подав заступник голови фракції "Слуга народу" Андрій Мотовиловець.

Згодом другий альтернативний законопроект щодо створення Вищого спеціалізованого адміністративного суду №12206-1 вніс Кабмін в особі віцепрем’єр-міністра з питань євроінтеграції – міністра юстиції Ольги Стефанішиної.

Голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов вніс ще один законопроект №12206-2.

Також зауважується, що всі три законопроекти не передбачають застосовування моделі ГРМЕ, як того вимагає МВФ.

Таким чином, усі три проекти відправлені на доопрацювання. Утім, згідно з вимогами МВФ, як вказано, один з варіантів доведеться ухвалити.

Популярні

Новини по темі

Курди в Сирії сумніваються в майбутній підтримці США

 • 12217 переглядiв