Цитата
“Європейський Союз вражений і засуджує нещодавню драматичну ескалацію насильства в Дарфурі. Згідно з достовірними повідомленнями очевидців, понад тисячу членів громади масалітів було вбито в Ардамті, Західний Дарфур, трохи більше ніж за два дні під час масштабних атак, здійснених Силами швидкої підтримки (RSF) і пов’язаними з ними ополченцями”, — йдеться в заяві ЄС.
Деталі
В ЄС також відзначили, що ці останні жорстокості, ймовірно, є частиною ширшої кампанії етнічної чистки, що проводить RSF з метою викорінити неарабську громаду масалітів із Західного Дарфуру.
ЄС нагадує воюючим сторонам, що згідно з міжнародним правом вони зобов’язані захищати цивільне населення в Дарфурі та по всьому Судану. У пресслужбі європейської спільноти нагадали, що вони співпрацюють з Міжнародним кримінальним судом та іншими міжнародними партнерами для моніторингу та документування порушень прав людини, щоб забезпечити притягнення до відповідальності винних і сприяти припиненню культури безкарності в Судані.
“Міжнародна спільнота не може закривати очі на те, що відбувається в Дарфурі, і допустити ще один геноцид у цьому регіоні”, — резюмували свою заяву в ЄС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лідер Судану попередив ООН, що війна його країни може поширитися на інші країни Африки
Минулого тижня Тобі Гейворд, високопосадовець ООН у Дарфурі, описав повідомлення та зображення, що випливають з Ардамати, як “нудотні”. У дописі на X, раніше відомому як Twitter, він закликав тих, хто має повноваження захистити цивільних осіб і надати безперешкодний гуманітарний доступ.
Контекст
Повідомлення про те, що люди тікають із Західного Дарфуру Судану до Чаду через етнічні чистки з’явились ще минулого тижня. Зокрема, за даними людей, яким вдалось втекти, новий сплеск вбивств на етнічній основі в Західному Дарфурі почався після того, як воєнізовані Сили швидкої підтримки (RSF) захопили головну військову базу в столиці штату Ель-Генейна. Після чого RSF та арабські ополченці почали вбивати масалітів.
Нападати на масалітів арабські ополченці, за даними Reuters, почали ще у квітні. Цю “ініціативу” підхопила більшість етнічних африканських племен Ель-Генейни, коли в країні спалахувала війна між RSF і армією Судану.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна готує гуманітарні вантажі до країн Африки
У публічних коментарях вожді арабських племен заперечують участь в етнічних чистках в Ель-Генейні, а RSF раніше заявляв, що не залучений до того, що вони назвали племінним конфліктом.
За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), війна в Судані спричинила серйозну гуманітарну кризу та переміщення понад шести мільйонів людей. Понад 500 000 людей перетнули Чад, переважно із Західного Дарфуру, повідомляє МОМ.