Харківська область
Увечері 24 лютого на Харківщину доставили 30,4 тис. доз вакцини CoviShield. Вони призначені для вакцинування медичних робітників регіону. Вакцину доставили на обласний аптечний склад.
За даними облдержадміністрації, вакцинація в області розпочнеться вже сьогодні, 25 лютого.
Дніпропетровська область
На Дніпропетровщину прибуло 37,5 тис. доз препарату AstraZeneca (Covishield). Зі слів заступника директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Олексія Григорука, найперше буде провакциновано лікарів із “зони ризику”: медиків мобільних бригад імунізації, ковідних госпітальних баз, “швидкої”. В області спочатку планується робити 100 щеплень в день. Загалом на першому етапі щеплення планують зробити майже 18,8 тис. людей.
Запорізька область
За інформацією місцевої ОДА, в ніч з 24 на 25 лютого у Запоріжжя на регіональний склад доставили першу партію вакцин — 24 тисячі доз.
Так, першочергово щеплення зроблять працівникам мобільних бригад з імунізації, медичним працівникам 21 ковідного госпіталю області, які надають допомогу інфікованим.
Наразі повідомляється, що добровільно пройти щеплення вже зголосилися понад півтори тисячі медпрацівників.
25 лютого перші щеплення зроблять одній мобільній бригаді та медпрацівникам Запорізької міської лікарні № 7, які надали згоду.
Миколаївська область
25 лютого в Миколаєві розпочався перший етап планової вакцинації від COVID-19. Зранку до області доставили 12 тисяч доз вакцини CoviShield, інформує Миколаївська міська рада.
У Миколаєві процес вакцинації стартував у міській лікарні № 3. Щеплення наразі отримують 50 медиків, які дали на це свою згоду. Першу ін’єкцію зробили завідувачці відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Олені Купреєвій. Вона зізнається, сумнівів у необхідності щеплення не було.
Що було раніше
Зазначимо, раніше стало відомо, що перші партії вакцин отримали майже усі області. Так, наразі немає інформації щодо Луганської області.
Доповнення
В Україні 24 лютого стартувала вакцинація від COVID-19, першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca.
Перша партія вакцин від коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. Вантажний літак рейсом TK6289 Стамбул — Київ авіакомпанії Turkish Cargo сів в аеропорту в Україні об 11:07. Однак, вакцина летіла з Індії, з зупинкою у Стамбулі. 21 лютого 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тис. вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне.
Як повідомив голова МОЗ Максим Степанов, в Україну прибуло саме цих 500 тис. доз вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (CoviShield).
Додамо, 22 лютого в Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19.
За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, в Україні розробили чіткий план, що дає змогу одразу після прибуття вакцини проти COVID-19 розвозити її в обласні склади 11 транспортними засобами одночасно.
Першими її повинні отримати сім регіонів: Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька області та місто Київ.
Ситуація з вакцинами від COVID-19 в Україні
Україна наприкінці грудня уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Угода України з Sinovac проводиться через компанію-посередника в Україні “Лекхім”, яку вибрав сам виробник. Раніше агентство Reuters з посиланням на лист імпортера повідомило, що “Лекхім” просив українську владу про дозвіл відкласти перші поставки вакцин до квітня, посилаючись на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізніше ухвалення українським парламентом спеціального закону про реєстрацію вакцин.
Тим часом міністр охорони здоров’я Максим Степанов оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax. 22 лютого у МОЗ також вказали, що Степанов домовився про додаткові 5 млн доз вакцини Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Наразі на реєстрацію в Україні подали вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech, Oxford/AstraZeneca та Sinovac. Зареєстрували вже Pfizer/BioNTech та Oxford/AstraZeneca.