Мала приватизація державного та комунального майна в державній електронній торговій системі Prozorro.Продажі у 2023 році поповнила бюджети різних рівнів на понад 3,3 млрд гривень. Про це з посиланням на Міністерство економіки передає УНН.
Деталі
Загалом за 2023 рік бізнес та громадяни приватизували майже 914 обʼєктів по всій країні. З них 350 - це державне майно, яке через онлайн-аукціони Prozorro.Продажі реалізував ФДМУ та його регіональні відділення. Крім того, 560 – активи, які продали громади.
Фонд держмайна запустив сайт із переліком санкційних активів18.09.23, 23:41 • [views_400965]
Доходи від приватизації цих активів надійшли до державного та місцевих бюджетів. Важливо, що приватизація – це не лише разове надходження до державного чи місцевого бюджету, це в першу чергу – залучення інвестиції та розвиток економіки
СЕО Prozorro.Продажі Сергій Бут розповів, що цьогоріч на аукціонах продавали все - заводи, готелі, склади, амбулаторії, автовагові. За його словами, за право придбати державне та комунальне майно у 2023 році змагалося понад 3,6 тисячі учасників.
Доповнення
Найвищу ціну за приватизацію державних об’єктів у 2023 році переможці торгів сплатили за готель "Ермітаж" у Києві – 311 млн гривень, ЄМК "Волиньторф" – понад 212 млн гривень та ЄМК ДП "Укроборонресурси" – понад 210 млн гривень.
Серед громад найактивніше працювали з ринком малої приватизації Дніпро – 35 успішних торгів, Львів – 32 та Київ – 23.
Найдорожчими комунальними приватизаційними об’єктами цього року є Житомирський обласний центр кінематографії за 40 млн гривень, нежитлові приміщення у Львові площею 550 кв. м за понад 25 млн гривень та нежитлові приміщення у Житомирській області площею майже 600 кв. м за понад 22 млн гривень.
Нагадаємо
Україна виставить на онлайн-аукціон через систему Prozorro.Продажі майно, що перебуває під санкціями, а отримані кошти спрямує до фонду для подолання наслідків збройної агресії. Організатором цих аукціонів виступить Фонд державного майна.