olena-ta-yuliia-sosiedky-vyznani-poterpilymy-u-spravi-holovnoho-yurysta-nbu-zavdana-shkoda-staie-ochevydnoiu

Олена та Юлія Сосєдки визнані потерпілими у справі головного юриста НБУ: завдана шкода стає очевидною

 • 128997 переглядiв

Співзасновниць банку "Конкорд" Олену та Юлію Сосєдок офіційно визнали потерпілими у кримінальному провадженні проти головного юриста Національного банку України (НБУ) Олександра Зими. Це свідчить про визнання потенційної шкоди, завданої їм діями посадовця.

Визнання Олени та Юлії Сосєдок потерпілими у кримінальному провадженні проти директора юридичного департаменту НБУ Олександра Зими автоматично означає, що слідство офіційно визнає наявність можливої шкоди, завданої їм діями посадовця. Це важливий юридичний крок, адже статус потерпілих надається лише за умови, що було завдано моральних, матеріальних або інших збитків.

Таким чином, визнання сестер Сосєдок потерпілими фактично підтверджує, що їхні претензії щодо незаконних дій посадовця Національного банку мають підґрунтя, і слідство розглядає їх серйозно.

Варто зазначити, що отримання статусу потерпілих дозволяє Олені та Юлії Сосєдці активніше відстоювати свої права у справі. Тепер співзасновниці "Конкорду" зможуть заявляти клопотання про додаткові слідчі дії. Вони, зокрема, можуть вимагати проведення нових допитів, експертиз та отримання документів, які, на їхню думку, важливі для встановлення правди у справі.

Окрім того, потерпілі можуть брати активну участь у судовому процесі – вони мають право бути присутніми під час судових засідань і брати участь у процесі на рівні з іншими сторонами кримінального провадження.

Олена та Юлія Сосєдки також мають право вимагати компенсації збитків у разі доведення вини Зими, бо потерпілі можуть претендувати на відшкодування збитків, завданих діями обвинуваченого.

Колишній заступник Генерального прокурора, адвокат Олексій Баганець, пояснив значення отримання процесуального статусу "потерпілий" у кримінальному провадженні.

У потерпілого більше процесуальних повноважень, ніж у свідка. Потерпілий має право заявляти клопотання слідчому і прокурору про проведення додаткових слідчих дій для з’ясування певних обставин. Слідчі більш серйозно підходять до розслідування справи, коли визначене коло потерпілих

- сказав він.

Визнання їх потерпілими надає сестрам Сосєдкам ширші можливості для захисту своїх прав як на етапі досудового розслідування, так і під час судового розгляду.

Суть справи

Кримінальне провадження було відкрито через лист Олександра Зими до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). У документі Зима, який є одночасно директором юридичного департаменту НБУ та головою Адміністративної ради ФГВФО, від імені Нацбанку рекомендував Фонду відкликати позови, подані банком "Конкорд" проти НБУ. Ці позови стосувалися скасування штрафів на суму майже 63,5 мільйона гривень і були подані ще до рішення про ліквідацію банку.

Фонд гарантування вкладів дослухався до цієї рекомендації, що, за словами Олени Сосєдки, позбавило акціонерів банку їхнього конституційного права на справедливий суд.

Таким чином Зима ймовірно поставив під сумнів незалежність дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що тепер має негативний вплив на взаємодію з міжнародними фінансовими інститутами. Адже не виключено що, наприклад, МВФ, через незадоволення ситуацією, почав активно вимагати від України розробки процедури і проведення відкритого конкурсу на посаду директора-розпорядника ФГВФО.

Крім того, за словами співвласниці "Конкорду" Олени Сосєдки, своїми вказівками Зима позбавив акціонерів банку їхнього конституційного права на справедливий суд.

Наразі справа Зими передана з ДБР на розслідування Печерському управлінню поліції м. Києва. Правоохоронці повідомили УНН, що планують допитати головного юриста НБУ, а після вручення йому повідомлення про підозру слідчі ймовірно звертатимуться із клопотанням до суду щодо відсторонення Зими від виконання обовʼязків директора юридичного департаменту НБУ.

Популярні

Новини по темі

Суд арештував частину майна голови Хмельницької МСЕК Крупи

 • 16109 переглядiв