Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами перевірки звітів політичних партій знайшло порушення в 466 звітах, тобто в кожному третьому. Про це заявили в НАЗК, передає УНН.
Деталі
Зазначається, що з 379 зареєстрованих партій лише 230 прозвітували про свою діяльність за 2020 – перший квартал 2024 року.
НАЗК протягом січня-липня 2024 року перевірило 100% поданих звітів, а саме 1 236 звітів центральних осередків політичних партій, із них 37 звітів чотирьох парламентських партій за 2020 – перший квартал 2024 року.
В Агентстві нагадали, що за цей період парламентські партії отримали близько 2,4 млрд грн державного фінансування.
Порушення, виявлені під час перевірки звітів політичних партій у січні-липні, зокрема, такі:
- внески від фіктивних внескодавців, які відповідно до інформації Державної податкової служби України не мають доходів за відповідні періоди;
- співпраця із суб'єктами, які мають ознаки сумнівності, а також встановлення операцій "на папері";
- невідображення відомостей про реальні розміри внесків/витрат.
За результатами перевірок станом на 10.08.2024 НАЗК склало 81 протокол про адміністративні правопорушення, зокрема:
- 56 протоколів про адміністративні правопорушення – неподання звітів політичних партій (ст. 212-21 КУпАП);
- 21 протокол про адміністративне правопорушення – порушення порядку подання звітів політичних партій (ст. 212-21 КУпАП);
- 3 протоколи про адміністративні правопорушення – порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії (ст. 212-15 КУпАП);
- один протокол про адміністративне правопорушення – ненадання інформації, документів та порушення встановлених законом строків їх надання (ст. 188-46 КУпАП).
Водночас триває підготовка матеріалів щодо понад трьохсот протоколів про адміністративні правопорушення.
Крім того, НАЗК направлено до правоохоронних органів 9 повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень – порушення порядку фінансування політичної партії, а саме: умисне здійснення внеску особою, яка не має на те права, або від імені юридичної особи, яка не має на те права (ч. 2 ст. 159-1 ККУ). Зокрема, щодо внескодавців політичних партій "Слуга народу", "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", "Європейська солідарність", "Опозиційна платформа – За життя", "Блок Кернеса – Успішний Харків!", "Всеукраїнське об'єднання "Платформа Громад"
Нагадаємо
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило низку суттєвих порушень у звітах політичної партії "Голос" про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру за III – IV квартали 2020 року.