mobilizatsiini-zakhody-ta-nasychennia-protypikhotnym-ozbroienniam-viiskovyi-ekspert-nazvav-vyklyky-dlia-ukrainy-u-2025-rotsi

Мобілізаційні заходи та насичення протипіхотним озброєнням: військовий експерт назвав виклики для України у 2025 році

 • 141308 переглядiв

Головними викликами в наступному році для України будуть мобілізаційні заходи, залучення цивільних до війська. У роботі з партнерами завдання №1 - насичення протипіхотним озброєнням. Таку думку висловив журналісту УНН голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.

"Всі проблеми обумовлені перевагою росіян у війні в живій силі. Вони нарощують максимально застосування своєї живої сили, плюс (є допомога від - ред.) Північної Кореї й це те найбільше навантаження, з яким нам доведеться стикатися. Зрозуміло, що втрати зростають, ми намагаємося мінімізувати ці втрати, але це можливо лише ціною втрати території. Чим більше, умовно, ми будемо насичувати позиції людьми, тим вищими будуть втрати від авіабомб, артилерійських боєприпасів тощо", - сказав Кузан.

Він зазначив, що в росіян втрати зараз нереально високі.

"Розрахунок росіян полягає в тому, що ми просто виснажимося й що зрештою наш фронт обвалиться. Оскільки росіяни нарощують свої угрупування ми також не можемо не нарощувати своє угрупування, а це передбачає мобілізаційні заходи, маю на увазі мобілізацію у широкому сенсі, тобто залучення цивільних до війська, до армії. Ось це буде найголовнішим викликом наступного року", - заявив Кузан.

Експерт наголосив, що це залежить від України, адже людей ніхто нам не дасть.

"Успішне проведення рекрутингу, успішна кампанія саме поповнення лав не просто ЗСУ, а Сил оборони - це наша відповідь, наше домашнє завдання на той головний виклик, який стоятиме принаймні на початок 2025 року", - зазначив Кузан.

До ЗСУ планується призвати ще понад 160 тис. людей - РНБО 29.10.24, 13:24

Також експерт вважає, що в роботі з міжнародними партнерами завдання №1 - насичення України протипіхотним озброєнням.

"Тобто (необхідні - ред.) протипіхотні міни, але у великій кількості та далекобійна зброя для того, щоб ми могли уражати їхні склади, їхні командні, логістичні центри. Тобто є механізм, як нам зупинити м'ясні хвилі росіян", - сказав Кузан.

Як приклад Кузан наводить російську "лінію Суровікіна", яку Україна штурмувала під час контрнаступу влітку 2023 року і яку не вдалося прорвати, тому що вона була добре насичена людьми та достатньою кількістю мін.

"Там було заміновано в чотири, п'ять разів більше, ніж передбачають не лише норми НАТО, а й радянської та російської армії. Насичення озброєнням та насичення людьми дозволяє, як показує "лінія Суровікіна", втримати територію. Тому питання залучення людей, залучення якісних людей, якісного навчання та застосування у війні - наше головне домашнє завдання", - вважає Кузан.

Масова демобілізація наразі не відповідає інтересам нацбезпеки - Веніславський24.12.24, 13:17

Військовий експерт Валерій Рябих у коментарі УНН прокоментував шанси, що у 2025 році буде припинення вогню.

"З боку агресора ніяких кардинальних змін немає, вони досі ведуть війну на знищення України й поступатися цією ідеєю не хочуть. Тому в мене немає підстав говорити, що щонайменше перша половина 2025 року може принести якесь припинення вогню", - сказав Рябих.

Експерт-міжнародник, експерт Аналітичного центру "Об’єднана Україна" Дмитро Левусь заявляв УНН, що у 2025 році головною подією для України залишається повномасштабна війна й тут є низка проблем, які Україні потрібно вирішувати.

"Це масштабування військового виробництва, це розв'язання проблем з мобілізацією, це завдання завдати поразки російським військам", - сказав Левусь.

Політолог, президент аналітичного центру "Політика" Олег Лісний в коментарі УНН зазначав, що у 2025 році Україна зможе зупинити путіна на фронті та назвав умови. ⁩

Довідково

"Лінія Суровікіна" або "лінія Фаберже" — фортифікаційний комплекс споруд та окопів, побудований російськими державними та іншими воєнними формуваннями в другій половині 2022 року під час російського вторгнення в Україну, після успішних контрнаступів Збройних сил України в Харківській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях. Сама лінія є частиною російських фортифікаційних споруд, які розташовані вздовж кордону з Україною в Курській і Бєлґородській областях, та вздовж лінії фронту в окупованих областях.

Доповнення

Американський інститут вивчення війни (ISW) повідомляв, що путін міг відмовитися від захоплення Покровська та поставив армії інше завдання.

Популярні

Новини по темі

Удар рф по Кривому Рогу: пошкоджено житловий будинок

 • 12401 переглядiв

Вілкул підтвердив ракетну атаку на Кривий Ріг

 • 13049 переглядiв