Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель під час свого перебування на посаді намагалася уповільнити процес вступу України до НАТО. Вона пояснила це побоюванням щодо можливої військової відповіді з боку росії.
Про це розповіла 70-річна політикиня у своїх мемуарах, уривок з яких опублікувало видання Die Zeit, передає УНН.
Деталі
Я розуміла бажання країн Центральної та Східної Європи якомога швидше стати членами НАТО. Але вступ нового члена має не лише підвищувати його безпеку, а й зміцнювати НАТО загалом
Вона додала, що на той час бачила ризики через присутність російського Чорноморського флоту на українському Кримському півострові.
"Такого сплетення з російськими військовими структурами до цього не було у жодного кандидата на вступ до НАТО. Крім того, лише меншість українців тоді підтримувала членство в Альянсі", — зазначає Меркель.
Колишня канцлерка також пояснила свою позицію щодо Плану дій стосовно членства в НАТО для України та Грузії:
Я вважала ілюзією думати, що статус кандидата на вступ захистив би від агресії путіна, або що цей статус міг би настільки його стримати, щоб він змирився з такими змінами. Чи можна було серйозно уявити, що держави-члени НАТО відповіли б тоді військовими діями — технікою чи військами? Чи могла я як канцлерка Німеччини звернутися до Бундестагу за мандатом для Бундесверу і отримати підтримку більшості?
Ці заяви Меркель пояснюють її політику щодо України, яка до сьогодні викликає критику. Її звинувачували у політиці умиротворення росії, посиленні енергетичної залежності від російського газу та небажанні визнати власні помилки під час перебування на посаді.
Кандидат у канцлери Німеччини має намір виставити росії рішучу вимогу12.11.24, 10:06
Книга ексканцлерки вийде під назвою "Свобода. Мемуари 1954−2021". Офіційна презентація книги відбудеться в Берліні 26 листопада.
Нагадаємо
Меркель вперше обрали до Бундестагу у 1990 році після возз’єднання Німеччини. Вона представляла Християнсько-демократичний союз і швидко здобула вплив у політиці, отримавши посаду міністра у справах жінок і молоді в уряді Гельмута Коля.
УНН передавав, що колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель у листопаді опублікує мемуари, у яких розповість про події свого життя з 1954 по 2021 рік, але не приділятиме увагу подіям, пов'язаним із російським вторгненням в Україну.