Соціологічне дослідження Центру Разумкова, проведене за підтримки Фонду Конрада Аденауера показало, що все більше опитаних українців обирають офіційне працевлаштування та відчувають підвищення фінансової безпеки, передає УНН.
Деталі
З 2019 по 2024 рік відзначається зростання кількості людей, які вважають за краще офіційне працевлаштування — з 62,2% до 74,2%, що свідчить про підвищення довіри до законодавчих інститутів та зростання розуміння важливості соціальних гарантій, які надає держава.
Згідно з даними, 29,6% респондентів відчули підвищення фінансової безпеки, що може бути пов'язано з вищезазначеними факторами, а також із загальним економічним відновленням країни.
На тлі зміцнення законодавства і соціальних гарантій знизилася кількість осіб, які вважають за можливе працевлаштування без офіційного оформлення.
Проте 30,7% все ще рідко приймають таку працю, що вказує на потребу в подальшому посиленні інформаційних кампаній та економічних стимулів.Інформаційні кампанії, схоже, не мають значного впливу на сприйняття робочого середовища — 43,3% респондентів не помітили жодних змін після таких кампаній. Це може вказувати на необхідність переоцінки методів проведення та контенту таких кампаній.
Однією з помітних тенденцій є висока мобільність українських працівників, які виїжджають за кордон у пошуках кращих умов праці та життя. 73,3% зазначили, що мобільність працівників є важливою причиною для їхнього виїзду.
Довідка про опитування
Це результати соціологічного опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова на початку червня цього року за підтримки Фонду Конрада Аденауера в Україні. Опитування здійснювалося методом інтерв'ю віч-на-віч по всій території України, за винятком тих районів, де тривають активні бойові дії. Було опитано 2016 респондентів віком від 18 років.
Нагадаємо
В умовах воєнного стану жінки частіше обирають нетипові для себе професії. За даними Державної служби зайнятості, зросла кількість жінок, які навчаються на верстатників, машиністів та електромонтерів.