Броварська територіальна громада продовжує крокувати до енергонезалежності, впроваджуючи сучасні технології та отримуючи підтримку від міжнародних партнерів. Як повідомив міський голова Ігор Сапожко, комунальне підприємство "Броваритепловодоенергія" отримало від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) першу когенераційну установку потужністю 260 кВт, пише УНН.
"Днями наше комунальне підприємство "Броваритепловодоенергія" отримало від Агентства США з міжнародного розвитку USAID першу когенераційну установку потужністю 260 кВт, яку буде встановлено на одному з обʼєктів підприємства", - повідомив Ігор Сапожко.
Когенераційні установки є інноваційним рішенням, яке дозволяє одночасно виробляти теплову та електричну енергію. Це не лише підвищує ефективність використання ресурсів, але й значно зменшує залежність від зовнішніх джерел енергії.
"Наша громада продовжує тримати курс на максимальну оптимізацію дієвої енергонезалежності… Найближчим часом чекаємо ще на дві установки, які значно посилять енергостабільність наших тепловиків", – зазначив Ігор Сапожко.
Він також висловив вдячність американським партнерам за допомогу у зміцненні енергетичної стійкості міста.
Заступник директора КП "Броваритепловодоенергія" Владлена Боровська в ексклюзивному коментарі УНН пояснила, що когенераційна установка, яку передали американські партнери, необхідна для безперебійної роботи обладнання, незалежності від загальної мережі.
"Ця установка нам дасть власну електроенергію. З урахуванням вимкнення світла і постійного відключення обладнання при відсутності електроенергії – ми будемо постійно забезпечені електроенергією і безперебійно буде працювати насосне обладнання, що дасть змогу безперебійного постачання теплової енергії споживачам", - зазначила вона.
Владлена Боровська розповіла, що місцева влада співпрацює з американцями з 2022 року. "Вони нам уже допомагали з обладнанням в частині засувок, трубопроводів, насоси у нас з ними були, вони нам теж подарували у позаминулому році аварійну машину для перевезення бригади теплових мереж. Тому ми з ними добре співпрацюємо, ми постійно з ними на зв’язку. В цьому році виникла необхідність – і вони були готові допомогти нам для забезпечення альтернативного джерела живлення, саме об’єктів таких, які забезпечують теплопостачанням мешканців", - зазначила вона.
За її словами, комунальне підприємство планує отримати ще дві когенераційні установки. Та, яку вже передали американські партнери, найменша. Інші матимуть потужність 600 квт і 1200 квт.
"Підприємство тільки на початку шляху до енергонезалежності, тому що у нас є встановлення сонячних панелей на одному з об’єктів, що зробило його частково енергонезалежним. І от зараз ми плануємо забезпечити умовно кажучи ще 3 об’єкти саме по тепловій енергії, то об’єкти були водяні, зараз теплові. Ми будемо рухатися далі, але для цього треба пройти досить великий шлях", - розповіла Владлена Боровська.
Зокрема, за її словами, на деяких обʼєктах комунального підприємства, де це можливо, вже встановили або встановлюють сонячні панелі і цей напрямок у майбутньому місцева влада планує розвивати.
Це черговий крок Броварів до створення сучасної інфраструктури, яка відповідає потребам громади та забезпечує стабільність в умовах воєнного стану. Завдяки співпраці місцевої влади із міжнародними партнерами громада стає прикладом у впровадженні енергоефективних рішень.
Нагадаємо
У Броварській громаді Київської області частина котелень, які забезпечують теплом важливі соціальні об’єкти, працюють на альтернативних видах палива. Крім того, за словами Ігоря Сапожка, завдяки співпраці з міжнародними партнерами були встановлені сонячні панелі на будівлях багатопрофільної та дитячої лікарень Броварів.