Китай висловив зацікавленість у продовженні зернової угоди та пропонує своє посередництво

Китай висловив зацікавленість у продовженні зернової угоди та пропонує своє посередництво

Київ  •  УНН

 • 550659 перегляди

КИЇВ. 17 липня. УНН. Китай заявив, що сподівається на подальшу реалізацію Чорноморської зернової ініціативи, дія якої завершується сьогодні, та запропонував співпрацю у комунікаціях із сторонами, пише УНН з посиланням на Anadolu Agency.

Цитата

"Китай сподівається, що Чорноморська зернова ініціатива й надалі буде збалансованою та повністю реалізованою", - сказала речниця Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін.

Деталі

За її словами, Китай також висунув свої ініціативи щодо міжнародного співробітництва в галузі продовольчої безпеки, повідомляє пекінська щоденна газета Global Times.

"Китайська сторона готова посилити комунікацію та співпрацю з усіма сторонами для сприяння більшому міжнародному консенсусу та забезпечення глобальної продовольчої безпеки", - додала речниця.

Доповнення

Рік тому Туреччина, ООН, росія та Україна підписали в Стамбулі угоду про відновлення експорту зерна з трьох українських чорноморських портів, який був призупинений після початку російсько-української війни в лютому того року. 

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що погодилися з російським президентом володимиром путіним щодо продовження "зернової угоди", що дозволяє експорт української агропродукції з одеських портів Чорним морем. У кремлі заявили, що жодних повідомлень від російської сторони про продовження «зернової угоди», про яке сказав президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, не було.

Сьогодні, 17 липня, завершується дія зернової угоди. На відміну від попередніх разів жодна зі сторін-учасниць офіційно не повідомила про її пролонгацію.

Останнє судно, яке йшло в рамках укладеної за посередництва ООН чорноморської "зернової угоди", вийшло з Одеського порту вчора 16 липня.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вважає, що можливий вихід росії із зернової угоди коштуватиме москві великих дипломатичних витрат.