Українці встановили рекорд зі споживання електрики цього літа: Укренерго ще раз нагадало щодо кондиціонерів
Київ • УНН
КИЇВ. 7 липня. УНН. Найвище споживання за першу половину літа було зафіксовано в Україні у четвер, 6 липня, о 16:00. Це на 7% вище, ніж у найспекотніший день минулого літа. Причина - передусім у використанні кондиціонерів. Але у порівнянні з минулим роком, різке збільшення навантаження суттєво ускладнює роботу енергосистеми, попередили в НЕК "Укренерго", пише УНН.
Деталі
"В енергосистемі зафіксоване рекордне споживання електроенергії. Найвище споживання за першу половину літа було зафіксовано вчора, 6 липня, о 16:00. Це на 7% вище, ніж у найспекотніший день літа 2022 року, і на 14% більше, ніж у минулий четвер. Для розуміння таке зростання дорівнює виробничій потужності майже двох атомних енергоблоків. Причина суттєвого зростання споживання – у першу чергу активне використання кондиціонерів", - повідомили в НЕК.
Як зауважили у компанії, високий рівень споживання вчора зберігався практично до кінця дня, що створювало значне навантаження на енергосистему. "Адже ввечері знижується активність сонячних електростанцій, і для забезпечення покриття високого рівня споживання необхідно залучати додаткові потужності енергоблоків", - пояснили в Укренерго.
"Якщо минулого літа такі піки споживання для енергосистеми не були занадто складним завданням, то зараз різке збільшення навантаження суттєво ускладнює її роботу. Адже енергосистема все ще відновлюється після масованих терористичних атак росіян", - зазначили в компанії.
Там нагадали, що тривають масштабні ремонтні роботи на електростанціях та в мережі, і відповідно в роботі менше енергоблоків та основного обладнання високовольтної інфраструктури.
"З 16.00 до 23.00 енергосистема потребує вашої допомоги. Зменшіть використання кондиціонерів та потужних електроприладів. Не вмикайте їх одночасно, особливо у вечірні години. Переносьте енергоємне споживання на інші години доби", - закликали в Укренерго.
Нагадаємо
Негода пошкодила лінії електропередачі в 11 областях України, було знеструмлено 710 населених пунктів. Без світла через погодні умови залишаються 7 областей.