Україна очікує отримати запрошення до НАТО на саміті у Вільнюсі - радник Зеленського

Україна очікує отримати запрошення до НАТО на саміті у Вільнюсі - радник Зеленського

Київ  •  УНН

 • 1005043 перегляди

КИЇВ. 29 червня. УНН. Україна хоче отримати запрошення розпочати процес вступу до НАТО на саміті військового альянсу наступного місяця. Президент Володимир Зеленський не прийде на нього, якщо лідери не виявлять «сміливість». Про це заявив головний дипломатичний радник голови держави Ігор Жовква в ефірі Reuters, пише УНН.

Цитата 

Ігор Жовква зазначив, що Україна має намір, щоб на саміті НАТО 11-12 липня у Вільнюсі була дана відповідь на заявку на членство в НАТО, яку подали 30 вересня минулого року.

«Ця заявка зараз на розгляді лідерів країн-членів НАТО. Вільнюський саміт був би дуже хорошим початком для відповіді на цю заявку. І під відповіддю ми маємо на увазі запрошення до членства, яке є лише першим етапом», - сказав він.

Деталі 

Думки союзників Києва розділилися щодо того, як швидко Україні слід приєднатися до НАТО. Ба більше, деякі західні країни побоюються будь-яких кроків, які можуть наблизити альянс до війни з росією.

В інтерв’ю в офісі президента України помічник Зеленського сказав, що Київ визнав, що не може приєднатися до блоку, поки росія веде війну проти України.

«Те, про що ми просимо, — це почати процедуру», — наголосив він.

Україна понаднормово працювала за лаштунками, щоб лобіювати прорив. Вона вважає, що її боротьба з вторгненням росії демонструє, що вона гідна вступу в НАТО, а також показала, що вже є ключовою частиною трансатлантичної безпеки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Час ясності щодо членства України настав": Кулеба зідзвонився зі Столтенбергом і заявив про роботу з членами НАТО

Доповнення 

Український лідер заявив, що не бачить сенсу їхати на саміт, якщо Києву на зустрічі не дадуть «сигналу». Глава його штабу цього тижня заявив, що Зеленський вирішить, їхати чи ні, напередодні саміту.

Його відсутність затьмарить будь-який прояв єдності Заходу на саміті.

Остаточні результати великих самітів зазвичай є результатом тривалих переговорів і часто завершуються незадовго до офіційного початку саміту.

«Президент не поїде... на саміт, якщо лідери будуть прагнути або проявлять дефіцит мужності, а Україна з усією своєю мужністю, волею, силою і високим моральним духом бореться з російською агресією», - сказав Жовква.