За статус кандидата в члени ЄС зараз "йде заруба", Україна не сприйме сурогатні версії або альтернативи - Кулеба
Київ • УНН
КИЇВ. 8 червня. УНН. Україна не сприйме сурогатні версії або альтернативи статусу кандидата у члени ЄС. Про це на брифінгу у середу сказав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає кореспондент УНН.
Цитата
«Тепер про отримання статусу кандидата в члени ЄС наприкінці червня цього року. Це, звісно, зараз просто супер заруба. Наша команда, Президент поставив цій дипломатичній команді дуже чітку задачу – ми повинні виграти цей бій, і я хочу вкотре підтвердити, що ми, країна, не будемо сприймати жодні сурогатні версії або альтернативи, якими б рожевими вони не були, статусу кандидата. Нам потрібен статус кандидата на членство в ЄС, не кандидата в кандидати, не потенційного кандидата, не інший сурогат, нічого цього, ми вже давно граємо в цю гру», - заявив Кулеба.
Деталі
З його слів, Україна заслужила статус кандидата і відповідає критеріям для його отримання – це позиція не лише уряду, але й громадянського суспільства.
Міністр зауважив, що, дійсно, наразі існують скептики, які намагаються підкупити Україну якимись альтернативами.
«Але часу залишається все менше, годинник тікає, що називається, але треба працювати, і тому я дуже прошу нікого не збавляти оберти, навіть якщо вам до останнього будуть казати що «ні, це неможливо» - вірте в те, що це можливо, і давайте боротися і долати цей скептицизм», - наголосива він.
Статус кандидатства - це останній психологічний барʼєр в країнах-скептиках ЄС, який Україна повинна здолати, додав дипломат.
Нагадаємо
Минулого місяця прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте раніше висловив думку, що імовірність того, що Україна невдовзі стане кандидатом у члени Євросоюзу, невелика. Зокрема, з його слів, це «було б несправедливо» стосовно країн Західних Балкан, які набагато довше чекали на кандидатство на вступ до ЄС.
За повідомленнями, Греція та Кіпр підтримують членство України в ЄС, але виступають проти прискорення цього процесу, як запропонували кілька східноєвропейських країн. У цьому контексті вони згадують про європрагнення Західних Балкан.
У відповідь у Міністерстві закордонних справ назвали несправедливим прив‘язувати надання Україні статусу кандидата в члени ЄС до прогресу в інтеграції Західних Балкан.