ВООЗ: війна в Україні зриває планову вакцинацію населення
Київ • УНН
КИЇВ. 28 квітня. УНН. Війна в Україні призводить до серйозних порушень в українській системі охорони здоров’я, зокрема до зриву планової вакцинації. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) стурбована потенційним спалахом хвороб, від яких може врятувати вакцина, тому разом з міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) запроваджує масштабну програму імунізації, пише УНН з посиланням на заяву організації.
Цитата
Речник ВООЗ в Україні Бхану Бхатнагар заявив, що програма з імунізації дітей, підлітків та дорослих працюватиме у 10 регіонах України.
“Медичні потреби не зупиняються навіть у час війни. Україна досягла великих успіхів у подоланні цих пробілів в імунізації до війни. Але імунітет населення все ще залишається низьким щодо низки захворювань, яких можна запобігти вакцинами, зокрема кір, поліомієліт, дифтерію та COVID-19”, - сказав він.
Деталі
ВООЗ допомагатиме МОЗ з кампанією з вакцинації у регіонах, які відносно безпечні, зазначає речник. Зокрема, наразі працює центр імунізації у Рівненській області. Далі, інформує Бхатнагар, команда вирушить до Львова.
В останньому звіті організації зазначається, що за наявними даними, у 2020 році 85% дітей, які відповідають вимогам, отримали першу дозу вакцини проти кору, що є значним покращенням у порівнянні з 42% у 2016-му. Попри це, ВООЗ рекомендує охопити мінімум 95% населення щороку, аби захистити населення.
Наразі організація уважно стежить за потенційним спалахом кору та спалахом поліомієліту в Україні. Зазначається, що на сьогодні у двох дітей з гострим млявим паралічем був позитивний результат на поліомієліт, також вірус виявили у 19 безсимптомних контактів.
У ВООЗ додають, що Україна має достатньо запасів вакцини, щоб забезпечити потреби у плановій імунізації. Проте, зазначив голова представництва ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт, наразі є проблема з доступом вакцини, адже багато українців виїхало, а медичні заклади пошкоджено внаслідок російських атак.
Організація зазначає, що робить усе можливе, щоб підтримати органи охорони здоров’я України в охопленні груп високого ризику і надаватиме додаткові поставки вакцин за необхідності.
Раніше
МОЗ пояснило українським біженцям, як вакцинуватися проти COVID-19 в різних країнах.