Комісія з відбору керівника САП оприлюднила результати, але переможця не затвердила
Київ • УНН
КИЇВ. 21 грудня. УНН. Конкурсна комісія з відбору голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оприлюднила результати конкурсу, за яким детектив НАБУ Олександр Клименко отримав 246 балів, прокурор ОГП Андрій Синюк набрав 229 балів, передає кореспондент УНН.
Деталі
Таким чином, Клименко переміг у конкурсі та мав бути рекомендований до призначення. Проте п’ятеро членів комісії від парламенту не підтримали затвердження результатів.
Представники міжнародної спільноти у комісії висловили подив тим, що формально затвердити сьогодні результати конкурсу не можна.
Цитата
“Чому ми не можемо просто підтвердити математичні результати конкурсу сьогодні? А потім обговорювати всі процедурні питання, але окремо. Чому ми не можемо просто це зробити?” — дивувався Томас А. Фаерстон.
Голова комісії Катерина Коваль зі свого боку пояснила, що ще не було отримано інформації про результати спецперевірки кандидатів.
“Томас, ми підтвердили результати, голосуючи за 93 рішення, затверджуючи рейтинг та переможців — це рішення матиме юридичні наслідки і завтра воно може бути оскаржене до суду, якщо воно з’явиться на сайті Офісу Генерального прокурора. Для того, щоб не було підстав для скасування. Ми проведемо підготовчий день для того, щоб проголосувати та затвердити рішення яке бути мати юридичні наслідки і не буде скасоване судом”, — сказала вона.
В результаті засідання перенесли на 23 грудня.
Доповнення
Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) заблокував проведення конкурсу на голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, скасувавши порядок роботи Конкурсної комісії.
У Зеленського заявили, що керівника САП оберуть вчасно. Підстав для затягування конкурсу “не бачать”.
Контекст
У жовтні Президент України Володимир Зеленський заявляв, що конкурс на посаду голови САП завершиться в цьому році.
У вересні 2020 року Верховна Рада підтримала проект постанови № 4104 про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП.
Після цього міжнародні дипломати заявили, що комісія повинна розпочати прозорий процес, в основі якого — доброчесність та заслуги кандидатів. Від цього буде залежати подальша підтримка ЄС і США.
13 жовтня 2020 року пройшло перше засіданні комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП. Так, засідання почалося з того, що члени комісії більше ніж годину сперечалися про участь у роботі комісії одного з обраних її членів.