Макрон зателефонував Путіну. Обговорили Україну
Київ • УНН
КИЇВ. 21 грудня. УНН. Президент Франції Еммануель Макрон провів переговори з президентом РФ Володимиром Путіним, під час яких вони обговорили, зокрема, теми пов’язані з Україною. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу Кремля.
Цитата
“Продовжено обговорення питань зміцнення стабільності та безпеки на європейському континенті. У цьому контексті пріоритетну увагу приділено проектам договору між Росією і США про гарантії безпеки і угоди про заходи забезпечення безпеки Росії і держав-членів НАТО, які були передані відповідним адресатам, включаючи французьку сторону, і потім опубліковані. Володимир Путін інформував про проведену російською дипломатією роботу з цієї теми”, — сказано в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що обговорювалася також проблемна ситуація у врегулюванні, як називають у Кремлі російську агресію — “внутрішньоукраїнського конфлікту”, викликана на думку РФ “небажанням Києва виконувати Мінські домовленості”.
“Президент Росії підкреслив, що від конкретних кроків київської влади щодо реалізації мінського “Комплексу заходів” залежить і можливість проведення нового саміту в “нормандському форматі”, — йдеться в повідомленні.
З ініціативи Макрона була порушена ситуація в Малі.
“При обміні думками щодо нагірно-карабахського врегулювання виражено задоволення стабілізацією обстановки і зусиллями, що вживаються, з налагодження мирного життя, відновлення господарських і транспортних зв’язків в регіоні. Зазначено, що в цих питаннях Росія і Франція діють і надалі мають намір діяти синхронно”, — йдеться у повідомленні.
Крім того, Путін “звернув увагу” на обмеження, яких продовжує “зазнавати” у Франції інформаційний канал Russia Today.
Доповнення
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їхніх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
Минулого тижня Росія направила США і НАТО пропозиції з безпеки в Східній Європі, які, на її думку, необхідні для ослаблення напруженості навколо України. Вимоги Москви включають заборону на вступ України до НАТО, вето Кремля на розміщення військових сил НАТО в колишніх радянських республіках і припинення військових навчань поблизу її кордонів.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс отримав останні “пропозиції” Росії, і такий діалог повинен проходити в консультації з європейськими партнерами НАТО, такими як Україна.
Радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван в телефонній розмові з помічником президента Росії Володимиром Путіним Юрієм Ушаковим заявив, що США готові вести переговори з Кремлем як безпосередньо, так і через Раду НАТО-Росія і по лінії ОБСЄ. Але Москва повинна зняти занепокоєння Заходу щодо нарощування її військового потенціалу на кордоні з Україною.