Ріст роздрібної торгівлі в Україні незначно прискорився

Ріст роздрібної торгівлі в Україні незначно прискорився

Київ  •  УНН

20 грудня 2021, 12:08 • 13159 перегляди

КИЇВ. 20 грудня. УНН. В Україні у листопаді 2021 року проти листопада 2020 року (у річному вимірі) обсяг обороту роздрібної торгівлі зріс на 5,8%, прискорившись проти показника у 5,7% місяцем раніше. Про це УНН повідомляє з посиланням на дані Державної служби статистики України.

Деталі

Водночас, оборот роздрібної торгівлі у листопаді 2021 року проти жовтня цього року зріс на 0,1%.

А за 11 місяців 2021 року проти січня-листопада 2020 року оборот роздрібної торгівлі загалом зріс на 11,2%.

Найбільшими темпами у січні-листопаді роздрібна торгівля зростала у Чернівецькій (+27,6% проти січня-листопада 2020 року), Тернопільській (+24,4%), Закарпатській (+20,3%), Вінницькій (19%), Львівській (+18,1%) областях.

У всіх областях спостерігався приріст роздрібної торгівлі за цей період, але найменшим він був у Харківській (+1,7%), Луганській (+6,2%) та Волинській (+6,4%) областях.

У Києві приріст становив за 11 місяців року 8,3%.

Додамо, дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Доповнення

На початку року в Україні почали дорожчати продукти. Тоді Прем’єр-міністр Денис Шмигаль констатував зростання цін по деяких групах товарів. Він заявив, що здорожчання є "дійсно обґрунтованим" і відбувається "через зменшену пропозицію та сезонний фактор". За очікуванням уряду, озвученими Шмигалем, стабілізація цін на соціальні товари та продукти мала відбутися вже наприкінці березня.

У вересні в Мінекономіки констатували, що зростання цін спостерігалося у першій половині цього року. Там пояснили це чинниками "як внутрішнього, так і зовнішнього характеру, які почали формуватися ще у 2020 році". Насамперед це найбільше за останнє десятиліття падіння виробництва у вітчизняному аграрному секторі, яке сягнуло понад 10%. Внаслідок несприятливих погодних умов аграрії недобрали 12,2% врожаю пшениці, 14,9% – насіння соняшника, 10,3% – цукрових буряків. У результаті собівартість виробництва продукції підвищилася й сільгосптоваровиробники підняли ціни на сировину, що призвело до стрімкого зростання споживчих цін на цукор та олію.

Починаючи з липня цього року на внутрішньому ринку, вказували у Мінекономіки, фіксувалося зниження цін та уповільнення темпів їх зростання на більшість харчових продуктів.