В Інституті Шалімова розповіли про хірургічне лікування надлишкової ваги
Київ • УНН
КИЇВ. 16 листопада. УНН. Відсутність ефекту від терапевтичного лікування, прогресування супутньої патології є показом до хірургічного лікування пацієнтів з морбідним ожирінням. Про це повідомив науковий співробітник відділу торако-абдомінальної хірургії Національного Інституту хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, доктор медичних наук, професор Андрій Лаврик, передає УНН з посиланням на Інститут.
Повідомляється, що надлишкова вага, особливо крайній її ступінь — морбідне ожиріння — це не тільки естетична проблема, а безпосередній негативний вплив на якість та стан життя.
Особливої проблематики вона набуває у разі якщо має місце цукровий діабет (метаболічний синдром), що значно погіршує перебіг захворювання та може призвести до вагомих ускладнень.
Цитата
“В останні роки кардинально змінилась парадигма лікування пацієнтів з морбідним ожирінням. Відсутність ефекту від терапевтичного лікування, прогресування супутньої патології є показом до хірургічного лікування, завданням якого є зниження маси тіла хворого, перебудова метаболічних процесів і, як наслідок, покращення клінічного стану пацієнта, відновлення соціальної та трудової активності”, — розповів Лаврик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ВООЗ заявили, що карантинні обмеження призводять до ожиріння у дітей
Деталі
За його словами, хірургія ожиріння або баріатрична (від слов baros — вага та jatricke — лікувати) хірургія, передбачає перебудову травного каналу, та включає в себе декілька типів оперативних втручань:
- мальабсорбтивні ( в основі яких лежить — зменшення всмоктуючої поверхні тонкої кишки і створення умов для незадовільного перетравлення їжі та неповного всмоктування (мальабсорбції);
- гастрообмежувальні або гастрорестриктивні, що призводять до зменшення обсягу шлунка і, як наслідок, обмеження кількості споживаної їжі;
- комбіновані методи лікування хворих на морбідне ожиріння, що поєднують в собі два перших методи — біліопанкреатичне шунтування, проксимальне і дистальне шунтування шлунка, які об’єднують принципи обмежувальних і мальабсорбтивних методик.
“Операції баріатричної хірургії вперше в Україні почали виконувати більш 40 років тому, саме в клініках Інституту, що дало змогу накопичити найбільший в Україні досвід хірургічного лікування морбідного ожиріння та цукрового діабету II типу, застосовуючи на практиці знання, які наші спеціалісти здобули в провідних центрах Європи та США”, — сказав Лаврик.
Він зазначив, що усі операції (шунтування шлунка (Gastric bypass) в різних варіантах, біліопанкреатичне шунтування (БПШ, SADI), поздовжня “Sleeve” (рукавна) резекція шлунка, гастроплікація (Sleeve-2) виконуються із застосуванням новітніх мініінвазивних та ендоскопічних технологій.
Доповнення
Уряд затвердив нові норми харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Зокрема, тепер обмежено кількість солі та цукру, жирів, заборонено використання ковбасних виробів, сосисок.