Кремль реагує, "Аерофлот" відхрещується: у РФ посипалися заяви через новини про можливу участь у переправці мігрантів до Білорусі
Київ • УНН
КИЇВ. 11 листопада. УНН. Російський авіаперевізник "Аерофлот" заперечує причетність до перевезення до Білорусі нелегальних мігрантів, які зараз штурмують польський кордон. Таку заяву російської державно-приватної авіакомпанії поширили у четвер, пише УНН.
Цитата:
“Наша авіакомпанія не виконує регулярних рейсів до міст Іраку та Сирії, а також рейсів за маршрутом Стамбул — Мінськ. Чартерні рейси за вказаними напрямками також не виконуються. Транзитний рух громадян Ірану, Іраку, Сирії через територію РФ на територію Республіки Білорусь ускладнено, оскільки вимагає отримання транзитних віз РФ. Так, у період з 01.10 по 10.11.2021 відповідно до чинних візових правил транзитом через аеропорт Шереметьєво до Мінська пройшло з Бейрута 19 пасажирів. Транзитних пасажирів — громадян Сирії та Іраку, які прямують до Мінська з інших напрямків, таких як Ташкент, Стамбул, Дубай, не зафіксовано”, — цитує заяву компанії російське агентство ТАСС.
Деталі
Раніше агентство Bloomberg повідомило про те, що Євросоюз готує санкції, зокрема, щодо “Аерофлоту” у зв’язку з ситуацією з мігрантами на кордоні Польщі та Білорусі.
Акції “Аерофлоту” впали майже на 2% на тлі новин про можливі санкції. Станом на 12:00 сьогодні, згідно з відкритими даними, спостерігалося зниження на 1,3%.
Компанія заявила, що не відкидає можливості звернення до суду після цієї публікації Bloomberg.
Також на публікацію відреагували у Кремлі. Зокрема, прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що “подібні шалені ідеї живуть лише в подібних інформаційних вкиданнях”.
На його думку, навіть якщо якісь авіакомпанії перевозять мігрантів до Білорусі, це не суперечить жодним міжнародним нормам, наводить ТАСС слова Пєскова.
“Росія не має стосунку до того, що відбувається на кордоні Білорусі та Польщі”, — додав він.
Що було раніше
Як повідомляв УНН, напередодні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила про введення санкцій щодо авіакомпаній “третіх країн”, які сприяють міграційній проблемі, не вказуючи при цьому, про які країни йдеться.
Заява при цьому послідувала від турецького перевізника Turkish Airlines. Згідно із заявою, авіакомпанія не має стосунку до перевезення нелегалів до Білорусі.
Запевнити у непричетності Туреччини також поспішив і голова МЗС країни Мевлют Чавушоглу. Він навіть запропонував направити для перевірки до Туреччини команду технічних експертів із Польщі.
Контекст
8 листопада на польсько-білоруському кордоні загострилася ситуація. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами. Велика група нелегалів намагалася прорватися на територію країни. На кордоні були чутні постріли. Білоруські прикордонники заявили, що вони лунали з польського боку.
У ніч на 10 листопада дві групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, їх затримали.
10 листопада Білорусь заявила про нарощування військ ППО на кордоні з ЄС.
Щоб уникнути напливу мігрантів з Білорусі, Україна посилить охорону державного кордону з країною-сусідом. Як заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, найбільш уразливі ділянки українсько-білоруського кордону будуть посилені додатковими підрозділами Держприкордонслужби, Нацполіції та Нацгвардії.
Наприкінці серпня Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів як зброї у так званій гібридній війні проти ЄС.
У межах боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.