США отримали доступ до генетичних даних з лабораторії в Ухані - ЗМІ
Київ • УНН
КИЇВ. 6 серпня. УНН. Розвідка США вивчає генетичні дані про віруси, якими займалися в лабораторії Уханьского інституту вірусології Китаю. Невідомо коли і як вдалося отримати цю інформацію, але це може розкрити походження COVID-19. Про це УНН повідомляє з посиланням на CNN.
Деталі
За даними джерел, США отримали відомості про 22 000 вірусів, які вивчалися в Уханьскому інституті вірусології. Зазначається, що ця інформація була видалена з інтернету китайськими офіційними особами в вересні 2019 року. З тих пір Китай відмовився передати ці та інші необроблені дані про ранні випадки коронавірусу Всесвітній організації охорони здоров’я та США.
Повідомляється, що невідомо, як і коли спецслужби США отримали доступ до інформації.
CNN допускає, що це могло статися в результаті зламу серверів, пов’язаних з дослідженнями в уханьскій лабораторії.
Також співрозмовники телеканалу зазначають, що отриманий масив генетичних даних вимагає ретельного аналізу. Після цього можна зробити висновок про те, чи стався витік COVID-19 з китайської лабораторії або патоген передався людині від тварин у дикій природі.
Для цього спецслужби використовують суперкомп’ютери в національних лабораторіях Міністерства енергетики. Аналіз ускладнює те, що записи зроблені китайською мовою. Тому зараз йде пошук перекладачів, яким можна довіряти.
Доповнення
Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус заявив, що поки передчасно виключати версію про те, що коронавірус SARS-CoV-2, які викликає хвороба COVID-19 з’явився в лабораторії китайського міста Ухань і поширився через витік.
Раніше глава Всесвітньої організації охорони здоров’я заявив, що розслідуванню причин пандемії COVID-19 у Китаї перешкоджає відсутність необроблених даних в перші дні поширення там, і закликав до більшої прозорості.
Контекст
Китай назвав теорію про те, що вірус, можливо, це витік з лабораторії в Ухані, “абсурдною” і неодноразово заявляв, що “політизація” питання ускладнить розслідування.
У п’ятницю Гебрейсус проінформує 194 держави-члени ВООЗ про пропонований другий етап дослідження, сказав головний експерт ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Райан.
“Ми з нетерпінням чекаємо можливості працювати з нашими китайськими колегами над цим процесом, і генеральний директор намітить заходи для держав-членів на зустрічі завтра, у п’ятницю”, — сказав він репортерам.
Міністр охорони здоров’я Німеччини Йенс Шпан, який провів переговори з Гебрейсусом в четвер закликав Китай продовжити розслідування причин пандемії COVID-19, заявивши, що необхідна додаткова інформація.
Шпан, виступаючи під час візиту до штаб-квартири ВООЗ у Женеві, також оголосив про пожертвування 260 млн євро (307 млн доларів) програмою ВООЗ ACT-Accelerator, яка спрямована на забезпечення всього світу, включаючи бідні країни, вакцинами та тестами від COVID-19 .