Республіка Сербська у Боснії відмовилася від співпраці з іншими частинами держави та зірвала роботу центральної влади
Київ • УНН
КИЇВ. 27 липня. УНН. Керівництво Республіки Сербської (ентитету Боснії і Герцеговини, БіГ) оголосило про те, що не братиме участь в роботі владних органів БіГ. Про це у вівторок повідомляє канал РТРС, а також агентство Klix.
Деталі
Головною причиною стали поправки Високого представника ООН у Боснії та Герцеговині Валентина Інцко у кримінальний кодекс, що передбачають покарання за заперечення геноциду в Сребрениці.
“Постанова Інцко було відхилено як недійсне, і з сьогоднішнього дня сербські політичні представники з спільних установ БіГ не братимуть участі в роботі та прийнятті рішень, поки не буде ясно, як протистояти цим поправкам...”, — сказав голова Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік.
Зірване засідання Палати представників — нижньої палати Парламентської асамблеї Боснії і Герцеговини у Сараєво:
Контекст
Під час війни 1992-1995 років Сребреніцу зайняли боснійські мусульмани, які, за деякими даними, знищили там декілька тисяч сербів. У 1993 році Рада Безпеки ООН оголосила місто демілітаризованою зоною. У 1995 році туди увійшли війська Республіки Сербської під командуванням генерала Ратко Младіча, який організував вивезення мусульман. За інформацією ЗМІ, це супроводжувалося масовими розстрілами, в результаті яких були вбиті до 8 тис. босняків.
Міжнародний трибунал по колишній Югославії (МТКЮ) охарактеризував події у Сребрениці як геноцид і звинуватив в причетності до нього майже 20 осіб, головним чином сербів. У лютому 2007 року події в Сребрениці були визнані геноцидом Міжнародним судом ООН.
Довідка: згідно Дейтонською миру, Боснія і Герцеговина стала конфедерацією, що складається з двох частин — Республіки Сербської і Федерації Боснії і Герцеговини. Верховну владу в країні здійснює президія, в який входить по одному представнику від кожної громади.