Україна не планує переглядати геополітичний вектор: у МЗС відповіли на заяви Арестовича щодо “повороту на Схід”

Україна не планує переглядати геополітичний вектор: у МЗС відповіли на заяви Арестовича щодо “повороту на Схід”

Київ  •  УНН

 • 31084 перегляди

КИЇВ. 19 липня. УНН. У Міністерстві закордонних справ пояснили заяву спікера української делегації в Тристоронній контактній групі Олексія Арестовича щодо намірів України переорієнтувати свої інтереси на схід, якщо “в ЄС та США продовжиться здача українських інтересів за вказівкою проросійських лобістів”. Як повідомив журналісту УНН речник МЗС Олег Ніколенко, Україна не має намірів переглядати свій геополітичний вектор.

Цитата

“Україна не має намірів переглядати свій геополітичний вектор. А стратегічний курс держави закріплений на рівні вибору українського народу та Конституції України. Це – набуття членства в ЄС і НАТО. Питання про те, Захід чи Схід в парадигмі української зовнішньої політики не стоїть”, - заявив Ніколенко.

Деталі

Зокрема, речник наголосив, що Україна високо цінує підтримку західних партнерів, зокрема США та ЄС, в протидії російській агресії та деокупації Криму і Донбасу. Паралельно Україна робить чимало роботи, аби перетворитися на сучасну європейську демократичну державу. І цей шлях невідворотній.

Цитата

“Це не означає, що ми будемо штучно стримувати розвиток відносин з певними країнами чи регіонами...Саме тому, Президент України поставив завдання міністру закордонних справ Дмитру Кулебі у доповнення до системної роботи МЗС на досягення членства України в ЄС і НАТО, розвивати відносини з країнами інших регіонів світу, зокрема Азії, Африки, Латинської Америки”, - заявив Ніколенко.

Додамо

Спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі одного з телеканалів заявив, що Україна переорієнтує свої інтереси на схід, якщо в Європейському Союзі та США продовжиться практика здачі українських інтересів, що проводиться за вказівкою проросійських лобістів.

Нагадаємо

Президент Володимир Зеленський під час 4 Міжнародної конференції з питань реформ в Україні у Вільнюс заявив, що Україна хоче отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дасть змогу перейти до наступного етапу інтеграції з НАТО.
Після цього спеціальний представник генерального секретаря НАТО Джеймс Аппатурай зазначив, що переліку конкретних реформ, які повинна запровадити українська сторона для вступу в Альянс, немає. Він наголосив, що лише виконання умов недостатньо.