Рада змінила процедуру ліквідації банків
Київ • УНН
КИЇВ. 30 червня. УНН. Процедура ліквідації та виведення банківських установ з ринку буде змінена в результаті ухвалення парламентом під час сьогоднішнього засідання відповідного законопроекту, повідомляє УНН.
“За” проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків (№ 4546) проголосували 256 нардепів.
Деталі документу
Закон, що був проголосований у першому читанні наприкінці травня, спрямований на удосконалення деяких питань відшкодування шкоди (збитків) особами, пов’язаними з банком. Після набуття чинності законом Фонд гарантування вкладів фізичних осіб зможе укладати договір про добровільне відшкодування такого збитку або мирову угоду. Завдяки закону ФГВФО буде дієвим у питанні повернення активів банків-банкрутів.
Законом також:
- удосконалено процедуру та перелік підстав для виявлення нікчемних правочинів;
- уточнено деякі питання нормативно-правового регулювання порядку проведення ліквідаційної процедури;
- удосконалено механізм правового захисту працівників Фонду та членів його адміністративної ради;
- врегульовано питання роботи Фонду із забезпеченими кредиторами, банків, які виводяться з ринку;
- уточнено питання щодо сплати судового збору та плати за проведення державної реєстрації.
Законом також врегульовано окремі питання процесуального характеру. Серед яких, зокрема, питання подання цивільного позову в інтересах кредиторів неплатоспроможного банку, положення щодо набуття Фондом статусу позивача у справі в інтересах кредиторів неплатоспроможного банку у господарському процесі, уточнено деякі процедурні питання виконавчого провадження, здійснено інші уточнення до відповідних нормативно-правових актів, що є дотичними, регулюють процедури та процеси, що змінюються цим документом.
Контекст
За словами голови податкового комітету ВР Данила Гетманцева, Фонд гарантування вкладів при ліквідації банків виявив виведених грошей на 120 млрд гривень і встановив 700 пов’язаних з банками осіб та інших, які можуть бути причетні до заподіяння шкоди.