Адвокатам планують надати право на придбання та носіння травматичної зброї – ВР

Адвокатам планують надати право на придбання та носіння травматичної зброї – ВР

Київ  •  УНН

 • 22418 перегляди

КИЇВ. 7 червня. УНН. Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо гарантій адвокатської діяльності, який передбачає надання права адвокатам на придбання та носіння травматичної зброї. Про це УНН повідомляє з посиланням на ВР.

Цитата:

"Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо гарантій адвокатської діяльності", - йдеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що законопроектом №4612 пропонується надати право адвокату на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, для забезпечення його професійної діяльності.

Зазначається, що на думку членів Комітету, це підвищить захист адвокатів від можливих незаконних посягань на їхнє життя та здоров’я при здійсненні професійної діяльності, адже в останні роки кількість нападів на адвокатів зросла.

"Голова Комітету Андрій Костін зазначив, що мета законопроекту - підвищити захист адвокатів від можливих незаконних посягань на їхнє життя та здоров’я при здійсненні професійної діяльності, адже в останні роки кількість нападів на адвокатів зросла", - інформує ВР.

Окрім того, за інформацією Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів (НААУ), з 2013-2020 рр. до Комітету звернулися з 10 повідомленнями про вбивства адвокатів, з 9 повідомленнями про замах на життя, було 57 повідомлень про фізичну розправу та 59 повідомлень про погрози. За результатами перевірки, НААУ підтверджує 85% фактів порушень прав і гарантій адвокатської діяльності.

Доповнення

Верховна Рада на позачерговому засіданні відправила до комітету на доопрацювання проект закону № 2063 про доступ адвоката до підзахисного з пропозиціями Президента.

Довідково

Так, 19 лютого Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект № 2063 щодо забезпечення доступу захисника до особи, яка має право на захист.

Законопроект удосконалює механізм реалізації права на захист шляхом можливості прямого доступу підозрюваного, обвинуваченого, засудженого до захисника в робочі, вихідні, святкові, не робочі дні.

Так, було запропоновано розширити положення щодо прав засуджених: засудженому гарантується право на правову допомогу, конфіденційні юридичні консультації з адвокатом, захисником, законним представником, іншими фахівцями у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

Таке право поширюється зокрема і на засуджених осіб, які перебувають на лікуванні у закладах охорони здоров’я, поміщені в карцер. Засуджений за власною ініціативою чи ініціативою адвоката, захисника, законного представника, інших фахівців у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги, має право на необмежені у часі та кількості зустрічі з адвокатом, захисником, законним представником тощо, з метою забезпечення права на захист в робочі, вихідні, святкові, не робочі дні в будь який час з 7 до 20 години.

Якщо ініціатором зустрічі виступає адвокат, захисник, законний представник тощо, а засуджений відмовляється від такої зустрічі, адміністрація установи відбування покарань, адміністрація закладу охорони здоров’я, в якому на лікуванні перебуває засуджений, зобов’язана організувати зустріч захисника з засудженим — в разі якщо засуджений особисто та безпосередньо повідомляє адвоката про небажання продовжити таку зустріч, зустріч припиняється.

Інші запропоновані зміни, які пропонувались проектом закону, мають на меті забезпечити безперешкодний доступ захисника до підзахисного на будь-якій стадії кримінального провадження, виконання покарання.