Міністр агрополітики Лещенко не відстоює інтереси відомства через кулуарні домовленості - експерти
Київ • УНН
КИЇВ. 25 лютого. УНН. Міністерство економіки Ігоря Петрашка та відновлене Мінагрополітики Романа Лещенка не можуть поділити Держпродспоживслужбу. Щобільше, пасивність Лещенка у цій ситуації сигналізує про окремі кулуарні домовленості, непрофесіоналізм або не бажання брати на себе відповідальність за складну проблему. Про це в коментарі УНН розповіли економічні експерти.
Деталі
Так, Олександр Охрименко вважає, що Лещенко не відстоює позиції Мінагрополітики у питанні з Держпродспоживслужбою з міркувань попередніх кулуарних домовленостей.
“По-перше, думаю, що коли Лещенка призначали — це питання підіймали кулуарно, і було вирішено саме так. Тому, думаю, тут є домовленість. По-друге, на сьогодні ДПСС — це головний біль, преференцій не дає, а проблем багато. Міністру іміджевих бонусів ця служба не дасть. Ну навіщо йому брати службу, яку треба тягнути, змінювати, покращувати і яка йому не допоможе набрати швидких позитивних балів? Навіщо йому зайвий клопіт і ці складнощі?”, — вважає експерт.
Зі свого боку Борис Кушнірук вважає, що Лещенко не вистачає впливовості та впевненості, щоб відстояти інтереси відновленого Мінагрополітики.
“Коли людина стає міністром, то для того, щоб відстояти свій статус гравця на цьому полі, він має бути впевнений, що його сприймають серйозно як фігуру у тих сферах, де він має повноваження. Потім вже на бюрократичному рівні йде натягування та відстоювання на себе додаткових повноважень і функцій, корисних для відомства”, — зауважив він.
Економічний експерт наголосив, що важко зробити висновки щодо фаховості Лещенка, адже за майже три місяці його перебування на посаді, про його діяльність громадськості нічого не відомо.
“Я поки що не знаю достеменно про діяльність пана Лещенка, щоб давати оцінку його фаховості. Але є просто інший факт — факт того, що всі, кого ми бачимо сьогодні на посадах — це люди не дуже професійні і фахові. Все починається з голови”, — резюмував він.
Доповнення
Нагадаємо, нардепи аграрного комітету виступають за повернення відновленому Мінагрополітики всіх доліквідаційних функцій та державних підприємств, зокрема й Держпродспоживслужби.
Довідково
У 2019 році Мінагрополітики з’єднали з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Проте у грудні 2020 року Кабмін затвердив його відновлення. Верховна Рада проголосувала за призначення міністром аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка.