Євродепутат заявила, що "Північний потік-2" може назавжди залишитися трубою без газу

Євродепутат заявила, що "Північний потік-2" може назавжди залишитися трубою без газу

Київ  •  УНН

 • 34058 перегляди

КИЇВ. 22 лютого. УНН. Газопровід “Північний потік-2” може бути добудований, але газ по ньому постачатися не буде. Про це заявила член Європейського парламенту Віола фон Крамон-Таубадель під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму, передає УНН.

Деталі

Свого часу Канцлер Німеччини Ангела Меркель вирішила залишити “Північний потік-2” у вигляді економічного проекту, хоча він таким не є, додала Крамон-Таубадель.

“Я спостерігаю зростання спротиву цьому проекту. Зокрема, у лавах моєї партії. Ми були першими і єдиними, хто виступав проти нього, саме через Україну, з геостратегічних міркувань”, — сказала євродепутат.

Додамо

Усвідомлюючи залежність від Росії і розуміючи, що коли цей газогін буде збудовано, вийти з цієї схеми буде важко. Один з варіантів — це просто облишити з ним. Але це коштувало б дуже дорого. Це могло би бути в інтересах деяких інших європейських держав, що входять до цього консорціуму за контрактом, наголосила вона.

Віола фон Крамон-Таубадель зазначила, що існує певна вірогідність того, що газопровід буде збудовано, але газ по ньому не доставлятимуть.

Цитата

“У вересні у нас відбудуться федеральні вибори, і в результаті наша Партія зелених може увійти до нової коаліції. І я сподіваюся, що ми матимемо гучний голос у новому уряді, який активно відстоюватиме рішення, що не дозволить транспортувати газ цим газогоном”, — резюмувала політик.

Раніше 

Голови МЗС України та Польщі закликали Байдена не дати добудувати “Північний потік-2”.

Що таке "Північний потік-2"

Роботи з прокладання труб “Північного потоку-2” після річної перерви поновилися в грудні 2020 року. У січні федеральне відомство Німеччини з морського судноплавства і гідрографії дозволило подальше будівництво газопроводу у водах ФРН, але німецькі екологи опротестували видачу документа. Дія дозволу тимчасово призупинена. У водах Данії будівництво відновилося лише в лютому і, як очікується, завершиться до травня.

Будівництво “Північного потоку-2” викликало бурхливі дискусії в низці країн. Так, у Вашингтоні вважають, що він зробить Європу залежною від російського газу. А після резонансного отруєння російського опозиціонера Олексія Навального в Німеччині і Європі почалися дискусії про можливе введення санкцій, які торкаються газопроводу.

Міністерство фінансів США в січні застосувало санкції щодо судна-трубоукладача “Фортуна” і його власника — компанії “КВТ-Рус”. Це судно залучено до будівництва газопроводу. А в лютому група конгресменів закликала держсекретаря США Ентоні Блінкена перевірити можливість введення подібних заходів стосовно 11 кораблів під російським прапором і ще чотирьох іноземних, які, як вважають американські законодавці, пов’язані з будівництвом газопроводу.

Додамо, російський газопровід “Північний потік-2” будується для поставок газу до Німеччини в обхід України. В Україні вказують на політичність цього проекту і на те, що якщо “Північний потік-2” буде побудований, Росія організує серію провокацій, щоб остаточно припинити транзит через Україну. Німеччина заявляє, що не вважає цей проект політичним, і зробила кроки, спрямовані на збереження транзиту газу через Україну.