Лавров: участь Росії у підготовці дорожньої карти "Мінська-2" щодо Донбасу - це вже поступка
Київ • УНН
КИЇВ. 18 січня. УНН. Участь Росії в підготовці дорожньої карти по мінським домовленостям вже нібито “є поступкою”. Про це заявив у понеділок міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками діяльності російської дипломатії в 2020 році, пише УНН з посиланням на федеральне агентство ТАСС.
“Ми не бачимо іншого шляху, крім виконання мінських домовленостей. І чим зараз займалися радники лідерів нормандського формату — вони намагалися вкотре вже скласти дорожню карту руху до цієї мети. У тому, що ми беремо участь в складанні або в спробі скласти дорожню карту, вже проявляється серйозна поступка з нашого боку”, — сказав Лавров.
Також, на його думку, це нібито “поступка” з боку підконтрольних Москві бойовиків “Л/ДНР”, з “якими ми тісно координуємося перед кожною зустріччю в нормандському форматі”.
Лавров заявив, що нормандський формат — це “лише супровід головної роботи”. “А головна робота йде в тристоронній контактній групі, як її називають українці. Ми її називаємо контактною групою (щодо врегулювання ситуації на сході України). Але можна говорити і тристороння, враховуючи, що там три сторони — Київ, Донецьк і Луганськ (як відомо Кремль активно наполягає на участі бойовиків — як „рівних учасників“ врегулювання — ред.). А Росія і ОБСЄ є посередниками”, — сказав глава МЗС РФ.
Лавров також заявив, що дорожню карту, тема якої зараз знову обговорюється, запропонували розробити декілька років тому німці і французи. За його словами, тоді задум полягав у тому, щоб синхронізувати рух по треку безпеки, розведенню сил, відведенню важких озброєнь, забезпечення пунктів пропуску, в сфері політичного врегулювання — просування по статусу (Донбасу), підготовки виборів, амністії. “Тоді цього не вийшло, тому що українська сторона категорично заперечила саме проти такого паралельного руху і стала говорити: „Спочатку треба вирішити питання безпеки, потім ми думатимемо про політичне наповнення“, — повідомив Лавров. — У це вперлася, варто сказати, в свій час і тема виборів, оскільки, по мінським домовленостям..., спочатку треба забезпечити спеціальний особливий статус Донбасу, а потім вже на основі цього особливого статусу проводити вибори”.
Нагадаємо, напередодні Нового року в Москві заявили, що Україна нібито “спекулює на темі Донбасу для нанесення шкоди Росії”