Вибух у Лівані: у справі про НП почали підозрювати "сирійський слід"
Київ • УНН
КИЇВ. 16 січня. УНН. Три сирійських бізнесмени причетні до закупівлі аміачної селітри, яка була доставлена в порт Бейрута вісім років тому на судні Rhosus і зберігалася в коморі № 12. З таким твердженням виступила в своїй публікації в суботу саудівська газета Asharq Al-Awsat. За її інформацією, мова йде про близьких до уряду Сирії фігур — Джорджа Хасвані, Імада і Мудалляла Хурі, які займалися поставками в країну нафтопродуктів та інших товарів з-за кордону. Усі троє включені в список сирійських громадян, проти яких діють американські санкції, пише УНН.
Видання посилається на журналістське розслідування, яке провів репортер телеканалу Al Jadeed Фірас Хаттум. Його документальний фільм був розміщений на днях в соціальних мережах. Репортер стверджує, що сирійські бізнесмени використовували для доставки 2 700 тонн аміачної селітри офшорну фірму Savaro limited, офіс якої знаходиться в Лондоні. “Ліван, а не Мозамбік був кінцевим пунктом судна Rhosus”, — вважає Хаттум.
Раніше, як пише Asharq Al-Awsat, на існування “сирійського сліду” у справі про вибух в морському порту Бейрута 4 серпня 2020 року зазначив лідер Прогресивно-соціалістичної партії Валід Джумблат. Він стверджував, що вантаж аміачної селітри з затриманого ліванською владою в 2013 році судна Rhosus нібито призначався для сирійської армії, яка в той період вела бойові дії проти формувань в Хомсі. При цьому Джумблат не привів ніяких конкретних свідчень.
Вибух в Бейруті, 4 серпня 2020 року:
Нагадаємо, 12 січня Інтерпол оголосив у міжнародний розшук двох росіян — капітана і власника судна Rhosus. Новинний портал El Nashra повідомив, що мова йде про Бориса Прокошева, який в 2013 році був капітаном судна і його власника підприємця з Хабаровська Ігоря Гречушкіна, який проживає на Кіпрі. Крім того, в розшук оголошений португалець Жорже Морейру, який займається торгівлею нітратами.
Повідомлення з червоним кутом (Red Notice) було видано Інтерполом у відповідь на прохання генпрокуратури Лівану. “Червона картка” вимагає від правоохоронних органів держав — членів Інтерполу арешту розшукуваної особи з метою подальшого вирішення судовими органами питання про його екстрадицію в країну, яка ініціювала розшук.
2 жовтня минулого року ліванський суддя Фаді Савван, який очолює комісію з розслідування надзвичайної події в порту Бейрута, повідомив про намір допитати капітана і власника Rhosus.