Кабмін схвалив нові правила регіонального замовлення на підготовку кадрів
Київ • УНН
КИЇВ. 10 червня. УНН. Уряд ухвалив нові правила формування регіонального замовлення на підготовку кадрів у закладах освіти. Рішення ухвалили на сьогоднішньому засіданні, передає УНН з посиланням на пресслужбу МОН.
"Заклади професійної, фахової передвищої та вищої освіти вже з вересня готуватимуть прогнози для навчання студентів і учнів за кошти регіонального замовлення за оновленими правилами", - йдеться у повідомленні.
Як вказано, у них закладений чіткий календар погодження таких обсягів із ключовими гравцями регіональних ринків праці, а також виписані повноваження кожного з них.
"Зміни до Методичних рекомендацій, за якими формується регіональне замовлення на підготовку фахівців і робітничих кадрів, були затверджені сьогодні під час засідання уряду", - додали у МОН.
"Базові Методичні рекомендації були прийняті у 2016 році, коли фінансування профтехів передали на місцевий рівень. Однак з того часу деякі міські ради почали штучно зменшувати замовлення через нібито недостатню кількість вступників і не покривали потреби місцевого бізнесу. Щоб не допустити таких ситуацій, ми врахували всі нюанси та прописали чіткий календар, за яким потрібно затверджувати регіональне замовлення. До того ж таке рішення обов’язково мають погоджувати ключові гравці сфери – регіональні ради профосвіти та центри зайнятості", – пояснила т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
В оновлених рекомендаціях, зокрема, визначено, що замовником кваліфікованих робітників і фахівців є обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а також Рада міністрів АР Крим. Водночас виконавцями є заклади, які мають контракти для підготовки кваліфікованих робітників і фахівців за регіональним замовленням, – це профтехи, виші та заклади фахової передвищої освіти.
"Важливо, що замовники затверджують регіональне замовлення за поданням закладів, погодженням регіональних рад профосвіти та з урахуванням пропозицій місцевої влади", - сказано у повідомленні.
Нагадаємо, у МОН працюють над новою концепцією оплати праці вчителів.