У ВООЗ попереджають: мова йде не про нову хвилю COVID-19, а про можливий новий пік
Київ • УНН
КИЇВ. 26 травня. УНН. Країни, в яких кількість підтверджених випадків коронавірусної інфекції наразі зменшується, можуть зіткнутися з новим піком COVID-19, якщо уряди скасують протиепідемічні заходи занадто рано. Про це заявив керівник відділу з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Майк Раян, передає УНН із посиланням на CNN.
За його словами, наразі світ перебуває на екваторі першої хвилі пандемії коронавірусу SARS-CoV-2. У той час, коли кількість випадків інфікування у країнах Європи знижується, у Центральній і Південній Америці та в Південній Азії й Африці — приріст кількості інфікованих продовжує зростати.
Раян заявив, що епідемії часто проходять хвилями, а це означає, що спалахи можуть повернутися пізніше цього року там, де перша хвиля вщухла.
"Ми повинні також усвідомлювати той факт, що хвороба може підскочити в будь-який момент. Ми не повинні думати, що тільки тому, що (рівень) хвороби зараз знижується, що він через це буде продовжувати знижуватися, а також тому, що ми маємо кілька місяців, щоб підготуватися до другої хвилі - ми можемо отримати другий пік таким чином", - сказав Раян.
Він попередив, що другий пік або хвиля можуть прийти під час щорічного сезону грипу, "що значно ускладнить боротьбу з хворобою".
Лікар епідеміолог-інфекціоніст ВООЗ Марія Ван Керховена сказала, що "всі країни повинні залишатися в стані підвищеної готовності". "Всі країни повинні бути готові до швидкого виявлення випадків захворювання, навіть ті країни, які домоглися успіху в його придушенні ... Навіть країни, в яких спостерігалося зниження числа випадків захворювання, повинні бути готові до цього", сказала вона.
Станом на 25 травня, за даними Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса, у світі виявили понад 5,4 мільйона захворілих на COVID-19. 345 тисяч пацієнтів померли, майже 2,2 мільйона одужали.
Нагадаємо, згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 21 245 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 623 — летальні.
Починаючи з 22 травня в Україні подовжили карантин на місяць — до 22 червня, з поетапним послабленням протиепідемічних обмежень. Зокрема, з понеділка у Києві та Харкові зранку відновив роботу метрополітен, трохи пізніше відкрилось метро й у Дніпрі.
Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 185 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.