У Києві відкрилось метро: основні правила користування під час карантину
Київ • УНН
КИЇВ. 25 травня. УНН. Відсьогодні, з понеділка 25 травня, свою роботу відновив метрополітен Києва. Напередодні відкриття у МОЗ повідомили рекомендації та правила користування метро, як для пасажирів, так і для працівників, інформує УНН.
Так, згідно рекомендацій МОЗ, всі, хто перебуває в метро, мають носити маски або респіратори та дотримуватись соціальної дистанції. Як повідомив на брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов — працівники метро повинні мати 5-денний запас масок.
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв обіцяв, що столичне метро відновить роботу з “дотриманням усіх норм та регламентів".
Для пасажирів метро діятимуть наступні правила:
— на вході до приміщення станцій мають забезпечити санітарний контроль пасажирів. У разі виявлення візуальних ознак гострого респіраторного захворювання — мають провести температурний скринінг,
— пасажири мають бути у засобах індивідуального захисту, а саме: у масках чи респіраторах,
— пасажири мають дотримуватися відстані не менше, ніж 1,5 метри одне від одного у чергах до кас, терміналів самообслуговування, на платформах та у вестибюлях.
“Не повинні допускати у метро пасажирів із температурою тіла вище 37,2 або з ознаками інфекційного захворювання”, — писали в КМДА.
Пантелеєв нагадав, що наявність засобу індивідуального захисту — маски, залишається обов’язковою вимогою не тільки в метро, але й для перебування в громадських місцях, зокрема, в іншому громадському транспорті.
Також після відновлення роботи метрополітену, у зв’язку з продовженням карантину — вагони та станції підземки будуть посилено дезінфікувати, писали у КМДА:
— кожен потяг буде проходити дезінфекцію перед кожним рейсом зі значним запасом дії антисептичної речовини;
— усі пасажирські зони будуть дезінфікуватись у посиленому режимі (ручки дверей, касові вікна, турнікети, поручні ескалаторів, вестибюлі та платформи станцій);
— працівники будуть забезпечені засобами індивідуального захисту для роботи з пасажиропотоком;
— будуть розміщені інформаційні матеріали щодо обов’язкового маскового режиму;
— вестибюлі та платформи станцій промарковано для дотримання соціальної дистанції.
Окрім того, на інформаційних панелях розміщено важливі дані щодо необхідності звернутися до лікаря за перших симптомів респіраторного захворювання, “гігієни кашлю”, соціальної дистанції, маскового режиму, важливості використання рукавичок, миття рук після поїздок та уникнення доторків до обличчя.
Нагадаємо, згідно з останніми даними МОЗ в Україні зафіксовано 20 986 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 617 — летальні.
Починаючи з 22 травня в Україні подовжили карантин на місяць — до 22 червня, з поетапним послабленням протиепідемічних обмежень.
Респіраторну хворобу COVID-19, інфікування якою викликає коронавірус SARS-CoV-2, вперше зафіксували у китайській провінції Хубей, наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у 185 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.