ДБР розслідує справу про тиск Байдена на Шокіна – адвокат
Київ • УНН
КИЇВ. 27 лютого. УНН. Державне бюро розслідувань внесло до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення - тиск на колишнього Генпрокурора України Віктора Шокіна з боку екс-віце-президента США Джозефа Байдена. Водночас ім’я Байдена у ньому не фігурує. Про це сказав у четвер на прес-конференції адвокат Шокіна Олександр Телешецький, передає кореспондент УНН.
“28 січня 2020 року Шокін звернувся до ДБР із ще однією заявою про вчинення кримінального правопорушення — цього разу відносно Генпрокурора України у 2015-2016 роках, а саме кримінальне правопорушення, втручання у діяльність працівника правоохоронних органів, відповідальність за яке передбачено ч.2ст 343 ККУ. У заяві були викладені обставини здійснення тиску на нього як Генпрокурора зі сторони тодішнього віце-президента США Джозефа Байдена у зв’язку з розслідуванням ГПУ, яка мала тоді такі повноваження, низки тяжких злочинів, вчинених екс-міністром екології Миколою Злочевським та службовими особами Burisma Holding Ltd., до складу ради директорів якої на той час входив Хантер Байден”, — сказав адвокат.
З його слів, на думку Шокіна, у Байдена “виникла стійка неприязнь до нього, що стало приводом до висловлення ним як у приватних розмовах першим особам на той час країни, так само на публічних виступах на території країни та поза її межами, категоричних вимог щодо звільнення Шокіна з посади Генпрокурора України в обмін на своєчасне і безперешкодне надання Україні фінансової гарантії США в розмірі 1 млрд доларів”.
Телешецький повідомив, що слідчі ДБР спочатку відмовились виконувати вимоги кримінально-процесуального законодавства щодо внесення і цієї заяви до ЄРДР. В результаті захист Шокіна звернувся зі скаргою до суду.
“6 лютого 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду Києва винесла ухвалу, повністю задовольнивши скаргу представника Шокіна та зобов’язала центральний апарат ДБР внести відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Зроблено це було 24 лютого цього року”, — повідомив адвокат.
Він також зазначив, що, вносячи до ЄРДР відомості з заяви Шокіна про вчинення кримінального правопорушення, співробітниками ДБР було “свідомо було зазначено про вчинення кримінального правопорушення невизначеним громадянином США, але конкретно відносно Шокіна. Разом з тим,... судове рішення сформульоване в результативній частині у такий спосіб, який зобов’язує орган досудового розслідування внести повні відомості, які містяться в заяві”.
Нагадаємо, на початку лютого вийшло інтерв’ю Шокіна адвокату президента США Дональда Трампа Рудольфу Джуліані. В частинах розмови, які були викладені на YouTube, йдеться в основному про колишнього члена ради директорів компанії Burisma Хантера Байдена, сина колишнього віце-президента США, кандидата в президенти і конкурента Трампа Джо Байдена.
Як повідомляв УНН, син колишнього віце-президента Байдена Хантер в 2014-2019 роках входив до ради директорів української газодобувної компанії Burisma, яка пов’язана з ексміністром екології Миколою Злочевським.
Байдена-старшого команда чинного президента США звинувачує у просуванні інтересів сина. Водночас, заявляється, що Хантер Байден не є фігурантом розслідувань, які так чи інакше стосуються компанії Burisma і Злочевського.
Також нагадаємо, Генеральний прокурор розповів, що Злочевський фігурує у 13 кримінальних провадженнях. Вони мали бути передані на розслідування до НАБУ, СБУ і ДБР. Також раніше в Генпрокуратурі повідомили про долю трьох кримінальних проваджень, які розслідувалися щодо Злочевського.
Водночас нардеп Олександр Дубінський заявив, що Burisma була одним з елементів, що пов’язують багаторічні схеми з виведення коштів з українського бюджету на рахунки американських інвестиційних фондів.