ОБСЄ: Кількість обстрілів на Донбасі зменшилась на 19% у порівнянні з останнім кварталом 2018 року
Київ • УНН
КИЇВ. 18 квітня. УНН. У першому кварталі 2019 року кількість порушень режиму припинення вогню, зафіксованих уздовж лінії зіткнення на Донбасі, зменшилася на 19% у порівнянні з останнім кварталом 2018 року. Про це повідомляє УНН з посиланням на звіт Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ.
Як зазначено у звіті, в першому кварталі цього року, у порівнянні з останнім кварталом 2018 року, кількість випадків порушення перемир’я зменшилась на 19%.
“Кількість вибухів, викликаних застосуванням озброєння, яке повинно бути відведено згідно з Мінськими домовленостями, зменшилася на 13%”, — йдеться у повідомленні.
Співробітники моніторингової місії наголосили, що більшість порушень режиму припинення вогню, зафіксованих у першому кварталі 2019 року, було зосереджено в чотирьох гарячих точках уздовж лінії зіткнення.
Зокрема, у трикутнику Авдіївка — Ясинувата — Донецький аеропорт, у районах на схід і північний схід від Маріуполя, в районах на південний захід, південь і південний схід від Світлодарська у донецькій області та у районі, обмеженому населеними пунктами Попасна, Калинове, Первомайськ і Золоте в Луганській області.
“Порушення режиму припинення вогню, зафіксовані за межами зони безпеки, були пов’язані з проведенням навчань з бойовою стрільбою. У першому кварталі 2019 року СММ зафіксувала близько 1400 таких порушень, з яких близько 70% — у не підконтрольних уряду районах”, — йдеться в повідомленні.
Близько 55% від усіх порушень режиму припинення вогню зафіксовано в темний час доби.
Також наголошується, що в першому кварталі 2019 року СММ зафіксувала 757 одиниць озброєння, розміщених з порушенням узгоджених ліній відведення, що на 19% менше, ніж в останньому кварталі 2018 року.
“Більше 60% таких одиниць озброєння були розміщені в непідконтрольних уряду районах, близько 40% — у підконтрольних”, — йдеться у звіті.
Також зазначено, що в першому кварталі 2019 року спостерігачі 199 разів стикалися з обмеженнями свободи пересування СММ, які не були пов’язані з наявністю мін чи з небезпекою від нерозірвавшихся боєприпасів.
“Переважну більшість таких обмежень зафіксовано в не підконтрольних уряду районах Донецької і Луганської областей (86% від усіх випадків). Такі інциденти були зосереджені поблизу кордону з Російською Федерацією, а також у районах на північ від непідконтрольного уряду Новоазовська”, — резюмували в ОБСЄ.
Нагадаємо, протягом року від вибухів мін на Донбасі загинули або отримали поранення щонайменше 70 осіб, серед них — 18 дітей.
Також УНН повідомляв, що за даними ООН за минулий рік на Донбасі загинуло 55 мирних жителів.