У Раді відреагували на наміри столичної влади встановити монополію на шкільні обіди
Київ • УНН
КИЇВ. 29 березня. УНН. У Києві хочуть реформувати систему організації харчування у школах. Для цього депутати Київської міської ради розробили проект рішення, яким пропонується позбавити приватні фірми права поставляти шкільні обіди. На думку народного депутата Сергія Тригубенка, все це схоже на бажання київської влади встановити монополію на годування дітей. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.
“Київська влада пропонує, аби харчуванням учнів столичних шкіл займалися комунальні підприємства-їдальні. Пропонується створити такі КП у кожному районі міста до 1 липня поточного року. Тобто, по суті державні структури, які треба створити у кожному районі міста до 1 липня поточного року. Така собі монополія на годування дітей вибудовується, як кажуть у КМР, виключно з благими намірами. Передбачена, навіть, відповідність цих „їдалень“, а точніше організації їх роботи, вимогам НАССР”, — написав він.
Проект рішення поки що не затверджений, продовжив нардеп.
“Проте, на мою думку, виглядає все це як намір утворити „прокладки“, між постачальниками продуктів харчування та власне тими, хто їх споживатиме. У п. 2 проекту рішення вказано: „затвердити перелік КП замовників! послуг організації харчування в закладах освіти“. Тож, новостворені КП — їдальні будуть визначати постачальників, купуватимуть продукти, складатимуть меню, готуватимуть страви і далі „надавати їх учням“. Тоді, як зараз, такі закупівлі харчів учбові заклади проводять самостійно. І готують, переважно, теж самі”, — написав Тригубенко, додавши, що має з цього приводу до столичної влади кілька запитань.
“Навіщо ця прокладка і скільки бюджету та дітям обійдеться її утримання? Куди дівати кухарів та їдальні, які сьогодні працюють у школах? Чи можливо їдальні й надалі працюватимуть тільки їх робота видаватиметься за послуги КП?
Чи не результативніше було б посилити тендерні вимоги до постачальників продуктів та належно контролювати дотримання школами санітарних норм? І головне, хто від цього дійсно виграє?”, — звернувся нардеп до депутатів КМР.
Нагадаємо, як писав УНН, минулого року в школах Києва зафіксували 10 серйозних порушень у сфері харчування.
Загалом, за оцінками експертів, за останні 4 роки кількість отруєнь українських школярів зросла у 17 разів.