Український політв'язень Павло Гриб написав листа російському виданню

Український політв'язень Павло Гриб написав листа російському виданню

Київ  •  УНН

2 лютого 2019, 20:18  •  10536 перегляди

КИЇВ. 3 лютого. УНН. Український політв’язень Павло Гриб, який утримується у СІЗО в російському Ростові-на-Дону, написав листа журналістам російського видання “Новая газета”, передає УНН з посиланням на відповідний матеріал ЗМІ.

У листі до журналістів незаконно затриманий українець відповів на питання газети, передані Грибу через його маму Марію.

1 лютого на черговому засіданні Гриб поскаржився на погіршення самопочуття.

“Мене на тижні вивозили в ОКДЦ (обласний клінічний діагностичний центр), де мені порекомендували додатковий огляд. Дуже сильно турбують болі в животі і головний біль, вони заважають брати участь в засіданні, — сказав Гриб суду. — Я прошу вас бути гуманними і відкласти засідання хоча б на два дні, до наступного тижня”.

У свою чергу адвокат Гриба Марина Дубровіна заявила, що в медичних документах СІЗО жодна скарга юнака не фіксується, хоча здоров’я Гриба стрімко погіршується. Також Дубровіна зачитала висновок українського лікаря Василя Притули, зроблений ним після проходження Грибом аналізів.

“Мій день проходить сумно і одноманітно. Сплю до 7.30. Їм кашу або бутерброд — те, що дають. Відносини з сусідами у мене хороші. Якщо мене звільнять — буду їм допомагати. У СІЗО мені найбільше не вистачає рідного слова. Читаю книги з місцевої бібліотеки. Мені передають книги українською мовою”, — пише у листі Павло.

Далі — цитата тексту листа:

“Треба трохи потерпіти. Це “трохи” мені кожен день здається вічністю. Важко буде описати на папері цю вічність, тому що недостатньо слів для цього існує. Прокидаюся, не розуміючи, чи спав я? І знаю, що сьогодні не буде відрізнятися від вчорашнього. Я думаю, що не варто бідкатися і скаржитися, хоча де ще я це можу зробити, як не тут. Адже я повинен подолати те, що трапилося зі мною. Потрібно не тішити себе надіями, а й не здаватися. Малоймовірно, що скоро все закінчиться. Я бачу таку перспективу: або смерть, або в’язниця, де мені має пробути наступні роки свого життя. Це в тому випадку, якщо я не помру раніше, ніж туди поїду. Туди відправляють терористів, і не всі повертаються живими. Мені там взагалі без ліків не вижити. А іншої перспективи немає.Я розумію, що не винен, але я, як звір в капкані. Звинувачую себе ось у чому: я знав, куди і для кого їду, і відчував, що не повернуся. Але, не послухавши нічиїх застережень, я поїхав. Думка така: не страждати даремно. Я не міг все повністю передбачити. Це пастка, в яку я потрапив, як звір в капкан. Навіщо я поперся в капкан, знаючи, що деякі обставини і обіцянки змушують зробити нечуване? Потім я тільки переконався в тому, що підозрював. Ціною своєї волі і життя. Найбільше розчарування в тому, що мої побоювання справдилися. Мене дійсно здали і зрадили через слабку волю. Навряд мені судилось якимось таким спонтанним і незрозумілим для мене рішенням тут опинитися. І не дай бог тут залишитися назавжди і померти. Про будинок я майже не згадую. Все це пройшло. Будинок, комп’ютерні ігри, їжа, рідні, друзі, все це залишилося далеко в пам’яті. Є щось рідне, але неймовірно далеке, адже навколо мене чуже. У в’язниці є що почитати. Одна книга рідною мовою, про Русь — “Святослав” Семена Скляренка. Час летить дуже швидко, і слова, які я не встиг сказати рідним, так і залишаються несказанними. З фізкультурою все погано. Щось робити необхідно для виживання, а сил це робити немає. Ніяк не можу змусити себе на ранковій прогулянці в бетонному “колодязі” (огородженій території, ред.) щось робити. У небажання тисячі причин. У бажання тисячі можливостей”.

Нагадуємо, США не рухатимуться далі в переговорах з РФ поки російська влада не звільнить українських моряків, захоплених у Чорному морі.

Новини по темi
Український політв'язень Павло Гриб написав листа російському виданню

Український політв'язень Павло Гриб написав листа російському виданню

2 лютого 2019, 20:18  •  10536 перегляди
Мадуро під час мітингу оголосив ідею проведення нових парламентських виборів

Мадуро під час мітингу оголосив ідею проведення нових парламентських виборів

2 лютого 2019, 19:57  •  8716 перегляди
США передали ноту про припинення участі в ДРСМД

США передали ноту про припинення участі в ДРСМД

2 лютого 2019, 19:49  •  9726 перегляди
В Анкарі відбулася акція на підтримку президента Венесуели

В Анкарі відбулася акція на підтримку президента Венесуели

2 лютого 2019, 19:33  •  9152 перегляди
Український форвард Девіч забив пенальті в чемпіонаті Азербайджану

Український форвард Девіч забив пенальті в чемпіонаті Азербайджану

2 лютого 2019, 19:17  •  7866 перегляди
У Львові поліція затримала чоловіка, який повідомив про мінування готелю

У Львові поліція затримала чоловіка, який повідомив про мінування готелю

2 лютого 2019, 18:57  •  12590 перегляди
У протестах "жовтих жилетів" брали участь майже 60 тисяч осіб

У протестах "жовтих жилетів" брали участь майже 60 тисяч осіб

2 лютого 2019, 18:45  •  7812 перегляди
Тенісистка Ястремська пройшла в фінал турніру в Таїланді

Тенісистка Ястремська пройшла в фінал турніру в Таїланді

2 лютого 2019, 18:32  •  8900 перегляди
ЗМІ: США підтримують Будапешт та здійснюватимуть тиск на Київ у питанні мов нацменшин

ЗМІ: США підтримують Будапешт та здійснюватимуть тиск на Київ у питанні мов нацменшин

2 лютого 2019, 18:17  •  16350 перегляди
Українська біатлоністка здобула "золото" юніорського чемпіонату світу

Українська біатлоністка здобула "золото" юніорського чемпіонату світу

2 лютого 2019, 17:59  •  8602 перегляди

Український політв'язень Павло Гриб написав листа російському виданню

Український політв’язень Павло Гриб, який утримується у СІЗО в російському Ростові-на-Дону, написав листа журналістам російського видання “Новая газета”, передає УНН з посиланням на відповідний матеріал ЗМІ.

Суспільство • 2 лютого 2019, 20:18  •  10536 перегляди
Український політв'язень Павло Гриб написав листа російському виданню

Мадуро під час мітингу оголосив ідею проведення нових парламентських виборів

Президент Венесуели Ніколас Мадуро виступив в суботу з ініціативою про проведення в країні дострокових парламентських виборів. Відповідну заяву він зробив, виступаючи на мітингу своїх прихильників у Каракасі, інформує УНН.

Новини Світу • 2 лютого 2019, 19:57  •  8716 перегляди
Мадуро під час мітингу оголосив ідею проведення нових парламентських виборів

США передали ноту про припинення участі в ДРСМД

США передали офіційну ноту про припинення участі в Договорі про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) всім учасникам угоди. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Майкла Помпео, поширеній в суботу прес-службою Держдепартаменту, інформує УНН.

Новини Світу • 2 лютого 2019, 19:49  •  9726 перегляди
США передали ноту про припинення участі в ДРСМД

В Анкарі відбулася акція на підтримку президента Венесуели

Активісти Анкарської платформи свободи віросповідання провели в суботу акцію на підтримку президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Про це повідомляє УНН з посиланням на Anadolu.

Новини Світу • 2 лютого 2019, 19:33  •  9152 перегляди
В Анкарі відбулася акція на підтримку президента Венесуели

Український форвард Девіч забив пенальті в чемпіонаті Азербайджану

Колишній нападник збірної України з футболу Марко Девіч продовжив результативні виступи у чемпіонаті Азербайджану, повідомляє кореспондент УНН.

Спорт • 2 лютого 2019, 19:17  •  7866 перегляди
Український форвард Девіч забив пенальті в чемпіонаті Азербайджану

У Львові поліція затримала чоловіка, який повідомив про мінування готелю

У Львові поліція затримала зловмисника, котрий надав неправдиве повідомлення про вибух у готелі неподалік Львова. Про це повідомили у прес- службі Нацполіції у Львівській області, передає кореспондент УНН.

Суспільство • 2 лютого 2019, 18:57  •  12590 перегляди
У Львові поліція затримала чоловіка, який повідомив про мінування готелю

У протестах "жовтих жилетів" брали участь майже 60 тисяч осіб

У Франції 58,6 тисяч осіб брали участь в суботніх демонстраціях “жовтих жилетів”. Про це повідомляє BFM TV з посиланням на дані МВС країни, інформує УНН.

Новини Світу • 2 лютого 2019, 18:45  •  7812 перегляди
У протестах "жовтих жилетів" брали участь майже 60 тисяч осіб

Тенісистка Ястремська пройшла в фінал турніру в Таїланді

Українська тенісистка Даяна Ястремська вийшла в фінал турніру WTA International з призовим фондом 250 тис. дол. — “Toyota Thailand Open”, що триває в Хуахіні (Таїланд), інформує УНН.

Спорт • 2 лютого 2019, 18:32  •  8900 перегляди
Тенісистка Ястремська пройшла в фінал турніру в Таїланді

ЗМІ: США підтримують Будапешт та здійснюватимуть тиск на Київ у питанні мов нацменшин

США планують підтримувати Будапешт у питанні щодо суперечки між Угорщиною та Україною щодо положень українського закону про освіту, що стосуються мови національних меншин. Про це повідомляє УНН з посиланням на ліберальний угорський медіа-проект Direkt36.

Політика • 2 лютого 2019, 18:17  •  16350 перегляди
ЗМІ: США підтримують Будапешт та здійснюватимуть тиск на Київ у питанні мов нацменшин

Українська біатлоністка здобула "золото" юніорського чемпіонату світу

Перемога Катерини Бех в спринтерській гонці юніорського чемпіонату світу в словацькому Брезно-Осрблі стала першою медаллю української команди на поточному чемпіонаті світу серед юніорів, повідомляє УНН з посиланням на Федерацію біатлону України.

Спорт • 2 лютого 2019, 17:59  •  8602 перегляди
Українська біатлоністка здобула "золото" юніорського чемпіонату світу