Російські вчені запропонували запустити космічну місію до Сонця через сім років
Київ • УНН
КИЇВ. 19 січня. УНН. Російські вчені з НВО ім. С. А. Лавочкіна запропонували відправити два перспективних космічних апарата до Сонця в 2026 році. Для цього знадобиться ракета більш важкого класу, ніж “Союз-2”, відзначають експерти, інформує УНН з посиланням на російське агентство ТАРС.
“Проект повинен був бути розроблений, виходячи з запуску КА (космічних апаратів) з космодрому Байконур за допомогою ракети-носія „Союз-2“ з розгінним блоком „Фрегат“. У зв’язку із значним збільшенням початкової маси КА необхідно використовувати засіб виведення більш важкого класу... Розроблена схема польоту КА1 передбачає старт в серпні 2026 року”, — говориться в опублікованих тезах доповіді, підготовленої в рамках XLIII Королівських читань.
Якщо буде використана схема польоту КА1, то в 2032 році космічні апарати підійдуть на мінімальну відстань до Сонця, рівну 63 радіусів зірки (екваторіальний радіус становить 695,51 тисяч км). У разі їх запуску за іншою схемою старт ракети-носія доведеться відкласти на два роки. “Траєкторія КА2 передбачає старт в квітні 2028 року. Він також через шість років після старту зближується з Сонцем до приблизно такої ж відстані — 63,0 радіусів Сонця”, — відзначають вчені.
Дослідники переконані, що космічні апарати повинні бути оснащені хімічної руховою установкою і двигунами малої тяги. При цьому їх площині робочих орбіт повинні бути нахилені в протилежні по відношенню до осі обертання Сонця боку.
Як повідомляв УНН, китайський зонд здійснив біологічний експеримент на Місяці.