Більша частина населення України виступає за вступ до ЄС – опитування

Більша частина населення України виступає за вступ до ЄС – опитування

Київ  •  УНН

 • 13921 перегляди

КИЇВ. 28 вересня. УНН. Більшість населення – 52% - виступає за приєднання України до Європейського союзу. Про це йдеться у дослідженні фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології з 16 по 28 серпня 2018 року, передає УНН.

"Більшість населення (52%) вважає, що Україні потрібно стати членом Європейського Союзу, тоді як приблизно третина (34%) з цим не згодні і ще 15% не можуть визначитись зі своєю позицією", - йдеться у дослідженні.

Як зазначили у Фонді, найбільше хочуть бачити Україну в ЄС на Заході та в Центрі України (79% та 58% відповідно), натомість, на Півдні та Сході більшість респондентів наразі не поділяють євроінтеграційних прагнень. Проти такого рішення виступають 58% та 57% населення цих регіонів відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні за рік збільшилась кількість щасливих людей – опитування

Основними перевагами від членства в ЄС українці вважають підвищення життєвого рівня людей (38%), сприяння боротьбі з корупцією (27%) та вільне пересування людей за кордон (26%). Кожен п’ятий громадянин очікує, що членство України в ЄС сприятиме більш вільному доступу молоді до навчання у європейських університетах (21%). Натомість, 26% опитаних українців вважають, що жодних переваг Україна від членства в ЄС не матиме.

Довідка УНН: Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології з 16 по 28 серпня 2018 року за підтримки проекту "Громадська синергія", що фінансується Європейським Союзом та виконується Міжнародним фондом "Відродження".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опитування: мир на Донбасі силовим шляхом підтримують 17% українців

Всього був опитаний 2041 респондент віком від 18 років у всіх регіонах України (в 110 населених пунктах), за винятком АР Крим та окупованих територій у Луганській та Донецькій областях. Теоретична похибка вибірки становить 2,3%.

Нагадаємо, Конституційний суд України отримав звернення Верховної Ради щодо надання висновку стосовно законопроекту про закріплення в Конституції курсу держави на членство в Європейському союзі і НАТО.