Депутати хочуть знищити фізосіб підприємців на ринку аптечних послуг - експерт
Київ • УНН
КИЇВ. 10 вересня. УНН. На такі дискримінаційні вимоги до ФОП — власників аптек, як запропонували українські законодавці, ніхто ніколи не наважувався. Про це у коментарі з приводу так званого “аптечного” законопроекту (№ 8591) зазначила голова ГО "Всеукраїнське об’єднання “Миколаївська фармацевтична асоціація “ФармРада” (ВОМФАФР) Олена Пруднікова, передає УНН з посиланням на щотижневик “Аптека”.
“...ініціатори законопроекту пропонують істотно скоротити чисельність аптечних закладів, які належать ФОП. Кількість самих ФОП на ринку також пропонують обмежити шляхом запровадження освітньо-кваліфікаційних вимог, а саме магістерського рівня освіти”, — зазначила вона.
За словами експерта, законодавці фактично пропонують запровадити для ФОП заборону на відкриття аптечних пунктів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати хочуть легалізувати рейдерство аптечного бізнесу
“Я вважаю, що це дискримінаційна вимога, яка підпадає під визначення ст. 31 Господарського кодексу України, а саме: дискримінацією суб’єктів господарювання органами влади визнається встановлення обмежень на здійснення окремих видів господарської діяльності з метою обмеження конкуренції.
Після цього мене вже не дивують перехідні положення, якими встановлений 1 рік для отримання ФОП необхідного рівня освіти — магістр фармації. Жоден вищий навчальний заклад не здатний за один рік підготувати магістра фармації з особи, яка не має фахової освіти взагалі або є молодшим спеціалістом, молодшим бакалавром чи бакалавром”, - зауважила Пруднікова.
Як писав УНН, законопроект № 8591 був ініційований депутатом від “Самопомочі” Іриною Сисоєнко. Серед іншого він пропонує скорочення аптек в Україні за географічним принципом. Також пропонує введення низки обмежувальних заходів щодо мережевого аптечного бізнесу, реалізація яких “вб’є” аптечні мережі.
На думку низки експертів, “аптечний” законопроект ніяк не захищає права і інтереси споживачів, а навпаки, сприяє посиленню впливу фірм-виробників на формування кінцевої ціни препаратів в аптеках. А такий стан справ негайно призведе до подорожчання ліків “на полиці”.