Манафорт обговорює можливість визнання провини в обмін на пом'якшення покарання
Київ • УНН
КИЇВ. 8 вересня. УНН. Адвокати колишнього політтехнолога “Партії регіонів” і екс-глави передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта ведуть консультації зі стороною обвинувачення на предмет укладання угоди зі слідством, яка передбачає визнання провини в обмін на пом’якшення покарання. Про це повідомляє УНН із посиланням на Bloomberg.
Як повідомляє агентство, адвокати 69-річного Манафорта обговорюють з представниками спецпрокурора США Роберта Мюллера можливість визнання підсудним своєї провини як мінімум за кількома пунктами. Передбачається, що замість сторона звинувачення вимагатиме для Манафорта більш м’якого покарання. Крім того, він зможе уникнути арешту своєї нерухомості і банківських рахунків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У банківського консультанта Манафорта вкрали портфель та iPad
За даними Bloomberg, переговори можуть зірватися. Якщо ж домовленість буде досягнута, то Мюллер може зажадати більш м’якого покарання як на процесі у Вашингтоні, так і в Вірджинії, де Манафорту загрожує до декількох десятків років тюремного ув’язнення. Раніше адвокати Манафорта заявляли, що він не визнає своєї провини. Також його захист не захотіла об’єднувати справи у Вашингтоні та Олександрії в одне, хоча пункти обвинувальних висновків багато в чому дублюють один одного.
Йдеться про звинувачення, висунуті проти Манафорта у Вашингтоні, де 24 вересня над ним почнеться ще один суд. Раніше журі присяжних у суді в Олександрії (штат Вірджинія) винесло вердикт по іншій справі Манафорта, визнавши його винним по 8 із 18 пунктів звинувачення. Вони стосуються в тому числі порушень податкового та банківського законодавства, а також приховування зарубіжних рахунків у банках. За оцінками ЗМІ, максимальне покарання, яке загрожує Манафорту за сукупністю зазначених восьми пунктів звинувачення, може досягати 80 років.
У Вашингтоні Манафорту інкримінуються “змова проти США”, відмивання понад 30 млн доларів, дача неправдивих показань, недотримання законів про розкриття інформації щодо лобіювання інтересів України і роботі в якості незареєстрованого іноземного агента. Раніше суддя Емі Берман постановила, що в ході процесу в Вашингтоні тема втручання Росії в американські вибори 2016 року, порушена не буде.