"Укрспирт" передумали продавати: не бачать перспектив

"Укрспирт" передумали продавати: не бачать перспектив

Київ  •  УНН

 • 11766 перегляди

КИЇВ. 21 травня. УНН. У ФДМ заявили, що поки не бачать перспективи виведення "Укрспирту" з переліку підприємств, які не підлягають приватизації. Про це в ефірі однієї з радіостанцій сказав виконувач обов'язків голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров, передає УНН.

"На сьогоднішній день "Укрспирт" перебуває у переліку об'єктів, заборонених до приватизації. Я поки не бачу політичних перспектив виведення його із списку, як мінімум у поточному році. Хоча ми наполягаємо, щоб загальний список був переглянутий, і багато підприємств з цього списку були виведені, тому що для нас залишається великою загадкою, чому 200-250 підприємств, які не забезпечують ніяку безпеку країни, потрапили до цього списку", - зазначив він.

Нагадаємо, про наміри приватизації "Укрспирту" неодноразово висловлювалися представники влади. Більш того, зобов'язання України про приватизацію "Укрспирту" зафіксовано в меморандумі України з МВФ.

Також нагадаємо, ДП "Укрспирт" займає монопольне становище на ринку.

Відзначимо, що сьогодні тіньовий сегмент вітчизняного алкогольного ринку досягає, за різними оцінками, від 50% до 70%.

При цьому експерти відзначають, що саме "Укрспирт" забезпечує сировиною нелегальних виробників.

За даними ЄС, український ринок нелегальної алкогольної продукції визнаний найбільшим у Європі, він досягає 60% і виводить з бюджетів близько 360 млн євро.

Легальні гравці алкоринку в Україні, тим часом, б'ють на сполох вже не перший рік.

За словами голови ради директорів Beverage Trading Company Ольги Івушкіної, офіційний виробник спиртного з однієї пляшки сьогодні заробляє у сто разів менше, ніж нелегал.

"Сьогодні з однієї пляшки горілки "білий" виробник, якщо вирахувати всі податки, збори, витрати на спирт, логістику, рекламу, оплату праці персоналу, заробляє близько 15-25 копійок. Представник "тіньового бізнесу" - 15-25 грн. Є різниця? При цьому покупець йде до нелегала, тому що на полиці маленького селищного магазину його товар коштує у півтора-два рази дешевше офіційної безпечної і високоякісної продукції. Для споживача ця різниця сьогодні критична, і вибір, на жаль, очевидний", - пояснила вона.