Новий комп’ютерний вірус атакував близько 200 організацій в Україні та Росії

Новий комп’ютерний вірус атакував близько 200 організацій в Україні та Росії

Київ  •  УНН

 • 38099 перегляди

КИЇВ. 25 жовтня. УНН. Близько 200 організацій, більшість з яких знаходиться в Росії та Україні, постраждали від комп'ютерного вірусу Bad Rabbit, лише через чотири місяці після глобальної кібератаки NotPetya, яка почалася в цих країнах. Про це повідомляє видання Lalibre, посилаючись на спеціаліста Лабораторії Касперського, передає УНН.

За словами представника компанії з комп'ютерної безпеки, під час атаки "постраждало майже 200 організацій", в основному в Росії та Україні, а також меншою мірою в Туреччині та Німеччині.

Bad Rabbit (Поганий Кролик) заражає комп’ютери через шифрування файлів та обмеження доступу до них користувача. Після цього на ураженому пристрої замість робочого столу зявляється чорний екран з повідомленням про шифрування всіх файлів. За дешифровку файлів зловмисники вимагають перевести на номер біткоін-гаманця 0,05 біткоіна (понад 7,5 тис. грн).

Жертви атаки, що почалася у вівторок вранці, вручну завантажили та запустити Bad Rabbit, який поширювався під виглядом фальшивих оновлень Adobe Flash, тобто користувачі власноруч заразили свої комп'ютери.

Серед компаній, які були уражені вірусом, видання зазначає ряд російських ЗМІ.

Ще однією ціллю атаки став Центральний банк Росії.

"Банк Росії зафіксував комп'ютерну атаку з використанням шкідливого програмного забезпечення типу "шифрувальник" Bad Rabbit", - повідомили на сайті ЦБ.

В Україні робота комп'ютерних систем була порушена в Міжнародному аеропорту Одеси. Метро Києва, яке раніше зазнало атаки з боку вірусу NotPetya, також повідомило про тимчасові проблеми з прийому кредитних карток.

"Це була не цілеспрямована атака, вона стосувалась не лише українських структур", - зазначено в заяві української поліції.

Нагадаємо, 27 червня в Україні сталася потужна кібератака. За приблизними підрахунками, в результаті хакерської атаки було виведено з ладу до 10 відсотків приватних, урядових і корпоративних комп'ютерів.